گروه: لنده خبر: 81187 / تاریخ انتشار : 1395/9/29 ساعت : 12:59
گزارشی از وضعیت بازار لنده :

انار5هزارتومانی رکورددار بازار لنده در آستانه شب یلدا+تصاویر

در آستانه شب یلدا قیمت برخی میوه ها از جمله انار و هندوانه در بازار شهرستان لنده قیمتی رویایی به خود گرفته و با افزایش دو الی سه هزارتومانی روبروشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، ایرانیان برابر رسوم گذشتگان در شب چله یا همان شب یلدا که بلند ترین شب سال است و آغاز فصل زمستان است. دور هم جمع شده و با شب زنده داری و فال حافظ و قرائت قرآن به همراه شاهنامه خوانی این شب را گرامی می دارند.

در این بین میوه های مصرفی در شب یلدا، هندوانه و انار به همراه آجیل می باشد که باتوجه به موارد مصرف میوه در این شب افزایش قیمتی چند برابری در بازار به خود می گیرد.

بازار شهرستان لنده نیز از این قائده مستثنی نبوده و باتوجه به افزایش قیمت تربار در میادین عرضه و توزیع. قیمت تمام شده هندوانه در بازار لنده هرکیلودو هزارتومان و انار رکورد دار قیمت سایر میوه ها با کیلویی پنج هزارتومان به مشتریان عرضه می شود.

 سایر میوه ها نیز دربازار شهرستان لنده هرکیلو سه هزارتومان تا چهارهزارتومان به مشتریان عرضه می شود که به تناسب نوع بار( قدیمی/جدید) متغییر خواهد بود.

گفتنی است قیمت میوه و تره بار مغازه با مغازه متغییر بوده و این نوسانات قیمتی را ناشی از افزایش قیمت روزانه میدان تربار می دانند.

تصاویر تکمیلی: 

گزارش و عکس:سید اسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/1

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.