گروه: بویر احمد خبر: 81180 / تاریخ انتشار : 1395/9/29 ساعت : 11:43
با حضور هنرمندان صورت گرفت /

رونمایی از تولیدات فیلم حوزه هنری در یاسوج (+تصاویر)

مراسم رونمایی از اثار تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه هنرهای تصویری با حضور هنرمندان و علاقه مندان به این رشته در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس

مراسم رونمایی از اثار تولیدی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه هنرهای تصویری با حضور هنرمندان و علاقه مندان به این رشته در یاسوج برگزار شد.
در ابتدای این مراسم صادق خاک‌نژاد معاون فرهنگی حوزه هنری طی سخنان کوتاهی حضور هنرمندان در این مراسم را خیر مقدم گفت و اظهار داشت: حوزه هنری آمادگی کامل برای حمایت از هنرمندان استان در عرصه تولید کارهای فاخر فرهنگی و هنری را دارد.
وی اضافه کرد: حوزه هنری در کنار مولفین و بویژه مولفینی است که در حوزه فرهنگ ایرانی و اسلامی اهل تالیف و تولید هستند.
در ادامه این مراسم شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان به اهمیت حفظ و ثبت آثار و گنجینه‌های فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: ما در گذشته برای فعالیت و تولید در عرصه هنر بویژه فیلم با مشکلات و کمبودهای بسیاری روبرو بودیم و از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای کوچک‌ترین کاری دستمان خالی بود.
اسلامی افزود: امروزه به لطف پیشرفت‌هایی که صورت گرفته است شرایط کاملا مهیاست و با وجود رشد در حوزه فن آوری‌ها عرضه محصولات تولیدی نیز راحت‌تر است.
اسلامی در ادامه تصریح کرد: ما اکنون فقط به فیلمسازانی نیاز داریم که در این عرصه حرکت کنند.
وی در پایان با یاداوری ساختار عشیره‌ای استان به اهمیت حفظ مواریث فرهنگی استان گریزی زد و اظهار داشت: یکی از راه‌های حفظ این مواریث ارزشمند فیلم و عکس است و وظیفه فیلم سازان حفظ سنت‌ها و پاسخ دهی به نیازهای روز جامعه است.
در ادامه این مراسم نظری فرماندار شهرستان بویراحمد که به عنوان مه‌مان در این برنامه حضور داشت طی سخنان کوتاهی به اهمیت مقوله هنر و رسانه پرداخت و گفت: هنر جایگاه ویژه‌ای دارد و هنرمندان نیز با شجاعت و بصیرت در این فضایی که هنر و رسانه مکمل همدیگر هستند نقش منحصر به فردی دارند.
وی در پایان خواستار ورود هنرمندان به عرصه تولید فیلم برای عرضه داشته و توانمندی‌های استان به کشور و حتی جهان شد.
گفتنی است در این مراسم از هفت اثر تولیدی فیلم حوزه هنری رونمایی شد. «پایی که جا ماند»، «تنگ بلور»، «یک قدم تا…»، «شیون تیر آبگون»، ««آخرین تصویر»، ««اولین نماز من»، «نقطه ذوب» به همراه کلیپ «مدافعان حرم» فیلم‌هایی بودند که در این مراسم رونمایی شدند.
همچنین در این مراسم از قدرت الله سلیمانی و وحید رضا حدیدی دو چهره پیشکسوت فیلم در استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیر به عمل آمد.

honar-1 honar-2 honar-3 honar-4 honar-5 honar-6 honar-7 honar-8 honar-9 honar-10 honar-11 honar-12 honar-13

کبنا

انتهای پیام/1

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.