گروه: لنده خبر: 81153 / تاریخ انتشار : 1395/9/28 ساعت : 18:51
حاشیه های نشست شورای های اسلامی و دهیاران لنده:

وقتی بی توجهی مسئولان صدای شوراهای اسلامی لنده را در می آورد+تصاویر

نقش شوراها در پیگیری مطالبات مردم و بیان مشکلات روستاها می تواند منشاء خیری برای رفع مشکلات باشد که افزون بر آن انتخاب دهیاری قوی می تواند در اجرای طرح های مختلف در روستاها مثمرثمر باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، نشست شوراها و دهیاران شهرستان لنده پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار،بخشداران، شهردارلنده، اعضای شورای اسلامی شهرو روستاها و دهیاران به همت شورای اسلامی شهرستان در سالن نمایش شهید رسول کریمی زاده کانون پرورش کودک و نوجوان لنده برگزار شد.

این نشست نیز همانند سایر برنامه های شهرستان لنده با نیم ساعت تاخیر برگزارشد و برخی از میهمانان نیز قبل از حضور میزبانان در محل برگزاری نشست حضور داشتند.

در ابتدای برنامه و پس از تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران مجری برنامه با حضور در جایگاه از رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده دعوت کرد تا اهداف برگزاری این نشست یک روز را تشریح کرد.

 

مردم به دنبال انتخاب گزینه مناسب برای شوراها باشند

 

 

البرز محمدخانی رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده باحضور در جایگاه ضمن اشاره به نقش شوراهای اسلامی در پیگیری مشکلات روستاها و شهرها اظهارکرد: شوراها در شهرو روستاها ظرفیت عظیمی برای پیگیری و رفع مشکلات و معارضات هستند که لازمه استفاده از این ظرفیت تعامل و همکاری بیش از پیش مسئولان است.

وی افزود: لازم است که مسئولان تعامل بیشتری با شورای اسلامی در شهروروستاها داشته باشند و قبل از اجرای عملیات ها ابتدا مصوبه شورا را جهت انجام کارها در روستاها بگیرند تا مشکلات قانونی برای دهیاران پیش نیاید.

رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده در ادامه گریزی به انتخابات فراروی شورای اسلامی زد وگفت: انتظارداریم مردم گزینه های مناسب تر را جهت معرفی خادمان خود در شوراهای اسلامی معرفی و انتخاب کنند.

 

برخی مصوبات به واسطه لابی گری برخی از چهره ها در شوراها زمین می خورد

 

 

در ادامه دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده با حضور در پشت تریبون در ابتدای کلام شوراها را تبلور اراده مردم در اداره امورجامعه بیان کرد.

وی افزود: عدم توانایی در برنامه ریزی و عدم تحقق وعده های نامزدهای انتخاباتی باعث دورتسلسل در جامعه شده است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: به دلیل عدم توانایی در ایجاد و اجرای طرح های مختلف در روستاها و شهرها، شاهد تبدیل شدن شهرها به روستاهای بزرگ هستیم.

وی در ادامه خطاب به نامزدهای انتخاباتی شورای اسلامی گفت: نقش شورای هادر آینده باتوجه به وعده ها و مطالبات برجای مانده از گذشته چندبرابرخواهد بود.

کریمی نژاد گفت: نباید با وعده های غیرکارشناسی شده سطح توقعات مردم را بالا ببریم چرا که مردم به دنبال برآورده شدن وعده ها هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شکاف بین مردم و مسئولان ناشی از وعده های است که در برهه ای خارج از توان افراد داده شده و امروز باعث یکسری تعارضات قانونی شده است.

فرماندار شهرستان لنده با گلایه از برخی از شوراهای در شهر و روستاها گفت: برخی مصوبات به واسطه لابی گری برخی از چهره ها در شوراها زمین می خورد و همین امر نیز برای دستگاه مجری مشکلاتی نیز در پی خواهد داشت.

کریمی نژاد در واکنش به حضور نامزدهای انتخاباتی در منازل مردم خطاب به رسانه های گفت: رسانه ها برابر رسالت اطلاع رسانی خویش و به منظور حذف این فرهنگ غلط کسانی که اقدام به این کار می کنند را رسانه ای کنند تا مردم براساس شایستگی و تخصص و تعهد رای دهند.

وی خطاب به رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده گفت: آسیب ها و چالش های فراروی شوراهای اسلامی در یک بازده دو ماهه باید آسیب شناسی دقیق و در جلسه ای تخصصی بیان شوند.

 

16 سال است که مشکلات روستای آبرزگه به قوت خود باقی است

 

 

 ایاز نادی عضو شورای اسلامی روستای آبرزگه از توابع بخش موگرمون لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن اشاره به مشکلات این روستا اظهارکرد: بیش از 16سال است که مشکلات روستا همچون روز اول این 16سال پابرجا است و کمترین تغییری در حل مشکلات روستا صورت نگرفت.

وی افزود: باتوجه به موقعیت جغرافیایی روستا متاسفانه دره های کوچک موجود در روستا همواره مشکلات اساسی برای ساکنین ایجاد کرده است.

نادی با گلایه از مسئولان گفت: متاسفانه مسئولان چندان به حرف شوراهای اسلامی در روستاها توجه نمی کنند و این یک معضل است.

وی در ادامه اظهارکرد: به دلیل عدم تحقق وعده های مسئولان در روستای آبرزگه تاکنون چندین بار اعضای شورا اقدام به استعفای دست جمعی نمودند.

 

جاده ده غندی رنگ آسفالت را ندید اما در اداره راه آسفالت است/سازمان بازرسی رسیدگی کند

 

 

موسی ایزدی عضو شورای اسلامی روستای ده غندی موگرمون در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، با بیان مشکلات روستا گفت: بیش از 8سال است که پیگیر مشکلات روستای ده غندی هستیم ولی متاسفانه عدم همکاری مسئولان باعث پای برجا بودن مشکلات است.

وی افزود: وجود بیماران فشارخونی و قند خونی در روستای ده غندی با وجود جمعیت زیادی که دارد متاسفانه بهورز روستای وحدت تاکنون یکبار نیز به روستای ما مراجعه نکرده است.

عضوشورای اسلامی روستای ده غندی در ادامه با گلایه از مسئولان شهرستان لنده گفت: پروژه آسفالت جاده وحدت به ده غندی برروی کاغذهای راه و شهرسازی آسفالت است و در نزدما جاده ای خاکی که تنها پذیرای خودروهای همچون وانت بار می باشد.

وی از دستگاه های نظارتی و بازرسی در سطح استان خواست تا ضمن رسیدگی به این موضوع برخورد قاطعی با مسئولانی که این جاده را آسفالت می دانند را خواستار شد.

 

دم تنگ لنده روستای که قبرستان ندارد

 

 

علی افرازی دیگر عضو شورای اسلامی روستای دم تنگ لنده در گفت وگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن بیان مشکلات روستای دم تنگ گفت: جمعیت این روستا روز به روز در حال افزایش است و مردم از خدمات اولیه نیز محروم اند.

وی افزود: عدم تخصیص بودجه کافی برای اجرای طرح هادی در روستای دم تنگ یکی از معضلات اساسی است که مردم این روستا با آن دست و پنجه نرم می کنند.

 عضوشورای اسلامی روستای دم تنگ لنده تصریح کرد: باتوجه به روند روبه رشد جمعیت در این روستا متاسفانه هنوز قبرستانی برای دفن مردگان در روستا وجود ندارد و ناچاریم آنها را در شهر لنده به خاک سپاریم.

به هرحال امروز شورای های اسلامی در روستاها از درد هایی سخن گفتند که شاید برخی ازآنان دغدغه مشترک میان مسئولان و آنان بود ولی مسئولان می بایست با برنامه ریزی صحیح و اصولی و با اولویت بندی مشکلات نسبت به جذب و تخصیص اعتبارات کافی در روستاها اقدام کنند.

تصاویر تکمیلی: 

 

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/1

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.