گروه: بهمئی خبر: 81068 / تاریخ انتشار : 1395/9/26 ساعت : 14:24
امام جمعه شهرلیکک:

قلم پای مسئولی را که از چارچوب نظام خارج شود،خرد می کنیم/سهم 50 درصدی دولتمردان از تریبون نماز جمعه

خطیب جمعه شهر لیکک با تاکید بر تداوم رویه انتقاد از مسئولان،گفت:اگر مسئولی پای خود را خارج از چارچوب و خطوط نظام بگذارد با استفاده از تریبون نماز جمعه و یا از راه های دیگر قلم پایش را خرد می کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز با گرامیداشت هفته وحدت بر لزوم حفظ وحدت بین مسلمانان جهان تاکید کرد.

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:ما شیعیان با برادران مسلمان سنی خود مشترکات زیادی مانند یکی بودن پیامبر،واحد بودن کتاب آسمانی داریم و اگر در جزئیات دین اختلافی هست باید در حوزه های علمیه و مراکز دینی بحث و بررسی شود.

 

وی گفت: وحدت مسلمانان در شرایط کنونی جهان یک امر لازم و ضروی است و به فرمایش مقام معظم رهبری اگر همه مسلمانان با هم متحد شوند، صهیونیسم و استکبار جهانی نابود می شود.

 

افروغی افزود:مسلمانان باید همه زیر پرچم رسول الله و به برکت وجود نازنین پیامبر رحمت با هم متحد شوند ؛چطور پیروان حضرت مسیح(ع) با وجود داشتن 400 انجیل و تفاهم بر سر 4 انجیل این همه اتحاد دارند اما ما که یک کتاب واحد و این همه مشترکات داریم، نتوانیم با هم متحد شویم.

 

خطیب جمعه بهمئی در ادامه با تبریک به مناسبت آزاد سازی شهر حلب و پیروزی نیروهای مقاومت در سوریه، گفت: این پیروزی درسهای بزرگی برای مسلمانان داشت .

 

افروغی با اشاره به اهمیت منطقه استراتژیک حلب، افزود: استکبار جهانی به دنبال نابود کردن خطوط مقدم جبهه های مقاومت بود و به خیال واهی خود می خواستند بعد از آن کل سوریه، عراق، بحرین و به تبع آن ایران را نابود کنند اما با شکست در حلب تمامی نقشه های استکبار به خصوص پیدایش خاورمیانه جدید نقش بر آب شد.

 

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز نماز جمعه به انتقادات برخی از مردم و احزاب سیاسی در خصوص انتقاد از دولت و یا یک جناح خاص پاسخ داد و گفت:عده ای می گویند که امام جمعه تنها از این دولت انتقاد می کند و کاری به دولت قبل و یا جناح دیگر نظام ندارد، در صورتی که بنده هم ضعف این دولت و هم ضعف دولت قبل را می دانم.

 

افروغی تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت کنونی مقام اجرایی در کشور است ما گاهی اوقات از آن انتقاد می کنیم و در صورت تغییر دولت و سر کار آمدن هر جناح دیگر هم از آن انتقاد می کنیم.

 

وی گفت:ما به غرض ورزی و شیطنت برخی افراد در برداشت های متفاوت از انتقادها کاری نداریم و انتقاد ما صرفا در راستای کمک به کشور است.

 

افروغی ادامه داد: از همین تریبون اعلام می کنم که 50درصد تریبون نماز جمعه را جهت پاسخگویی مسئولان به انتقادات در اختیار آنها قرار می دهیم ؛هدف اصلی ما حفظ وحدت و همدلی در شهرستان است.

 

خطیب جمعه شهر لیکک با تاکید بر تداوم رویه انتقاد از مسئولان، ادامه داد: فراهم کردن فرصت پاسخگویی و تاکید بر حفظ وحدت در شهرستان به معنای حذف روند انتقاد از مسئولان نیست و اگر مسئولی پای خود را خارج از چارچوب و خطوط نظام بگذارد یا با استفاده از تریبون نماز جمعه و یا از راه های دیگر قلم پایش را خرد می کنیم.

 

افروغی با اشاره به جلسات اخیر با مسئولان شرکت نفت در رابطه با سهم مردم بهمئی از نفت، گفت: از مسئولان می خواهیم با تشکیل یک تیم کارشناسی از اقشار مختلف مردم این موضوع را پیگیری کنند و باز هم می گویم این روند باید در چارچوب حفظ منافع شهرستان و امنیت ملی در راستای تحقق سهم مردم بهمئی از نفت به خصوص در حوزه اشتغال باشد.

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/1

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.