گروه: کهکیلویه خبر: 81042 / تاریخ انتشار : 1395/9/25 ساعت : 21:44
در هفته فرهنگ وهنر شهرستان کهگیلویه

همایش فرهنگ و هنر شهر سوق برگزار شد+تصاویر

در هفته فرهنگ وهنر شهرستان کهگیلویه امروز به هنر شهر سوق شهری که به مهد علم وهنروفرهنگ معروف است اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در هفته فرهنگ وهنر شهرستان کهگیلویه امروز به هنر شهر سوق شهری که به مهد علم وهنروفرهنگ معروف است اختصاص داده شد.

 

 این مراسم با حضور فرماندار، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، امام جمعه،بخشدار سوق و جمعی ازمدیران شهرستان کهگیلویه و شورای اداری بخش سوق در سالن ورزشی این شهر برگزار شد.

ایرج رزمجو افزود: با توجه به ظرفیت های خوب درحوزه های مختلف ازجمله فرهنگ وهنر در شهرسوق نیاز به مکان مستقل برای انجام این کارها می باشد.

 

وی خواستار حمایت جدی از تولیدات صنایع دستی و هنر بومی شهر سوق ازسوی میراث فرهنگی وگردشگری شد.

ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه هم در این همایش با اشاره به نامگذاری بیست یکم لغایت بیست هفتم آذر به نام هفته فرهنگ وهنر اظهارکرد: این هفته ضمن برپایی جشنواره در مرکز شهرستان برای بخش ها هم برنامه هایی پیش‌بینی شد که امروز بااستقبال بخشدار دراین شهر که خود مهد فرهنگ وهنر است برپا گردید.

 

وی، همچنین شهر سوق را سرآمد رشته های فرهنگی هنری برشمرد و آن را مهد هنر نامید.

 

 کاظمی جو  از زنده یاد حسین پناهی یاد نمود و او را هنرمند و شاعر نام آور این بخش معرفی کرد و گفت: هنر در خانواده پناهی مورثی شده است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه سوق را دارای ظرفیت های لازم برای راه اندازی نمایندگی فرهنگ وارشاد اسلامی دانست وگفت :درتلاش هستیم بستری فراهم شود تا نمایندگی فرهنگ وارشاد اسلامی درسوق دایر شود وبعد از آن نسبت به راه اندازی انجمن ها ی فرهنگی هنری در این شهر اقدام خواهد شد .

 نمایشگاه وغرفه های آثار هنری، طراحی،خشنویسی،عکس،صنایع دستی وغذایی،طراحی واجرای نمایش طنز ازبرنامه های جانبی روز فرهنگ وهنر شهر سوق بود

 

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه/کیومرث دوستکام خبرنگار شهر سوق
 
انتهای پیام/1

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.