گروه: چرام خبر: 81018 / تاریخ انتشار : 1395/9/25 ساعت : 18:12

هلال احمر چرام حواست کجاست؟از کاروان عقب نمانی!

محرومیت واژه غریبی برای شهرستان چرام نیست و اگر تحلیلی بر چرایی و چگونگی محرومیت وعقب ماندگی در چرام داشته باشیم به درستی درمی یابیم که بخش اعظم آن ناشی از سوء مدیریت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیریت در آغاز با برنامه‌ریزی شروع می‌شود و به همین ترتیب سرآغاز یک مدیریت کارآمد، برنامه ای موفق است.همچنین بازبینی برنامه‌های موفق گذشته و استفاده از تجارب حاصل از آن یکی از روش های مناسب در جهت تحقق اهداف مورد نظر مدیر است.

قابلیت ها وتوانایی های شهرستان چرام ازیک طرف وتوجه به این توانایی ها می تواند ازاین پتانسیل خفته در جهت توسعه و حل بسیاری از مشکلات وعقب ماندگی آن استفاده نمود.

اما وقتی به عملکرد مدیران در سایرشهرستان ها نگاه میکنیم و آن را با نوع مدیریت درچرام مقایسه می نماییم درمی یابیم که اختلاف فاحشی هم دردیدگاه وهم درتوانایی ها می باشد.

 این مدیران گویا چرام را برای خود حیات خلوتی میدانند که چندروزه مدیریت سفارشی ودستوری را در آن به سرانجام برسانند.به عنوان نمونه در ماه های گذشته طرح کاروان سلامت و پروژه های حمایتی ازسوی هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد درروستاهای محروم وصعب العبور شهرستان های مختلف به اجرا درآمده است وکمک زیادی به ارتقای سطح بهداشتی و آموزشی مردم و ویزیت وداروی رایگان گردیده واز طرفی کمک های غذایی خوبی نیز شده است.

مشکلات مطرح شده در روستای محروم دلی مهتاب چاروسا سبب شد تا نماینده مردم کهگیلویه حتی در سفرزیارتی کربلا پیگیر حل این مشکلات شود و یا امام جمعه ای درگیلان ازوضعیت محرومیت دانش آموزان منطقه و تحصیل آن ها در مدرسه گونی انتقادنماید و به سرعت کانکسی تهیه ودراختیار این دانش آموزان قرارگیرد.

مهم تراز ان وقتی گزارش محرومیت وگرسنگی کودکان روستای رودسمه دیشموک کشوری شد، خیرین زیادی به یاری مردم این روستاشتافتند وشنیده شده که یک خیر ۱۵۰میلیون ریال فقط موادغذایی کمک نموده است،کودک معلول سوقی به مدد همین کاروان ها دارای ویلچر برقی شد.

اما اینها را بعنوان مثال بیان کردیم تابگویم به راستی مگر شهرستان چرام جمعیت هلال احمر ندارد ؟مگر محروم ترین روستاها مثل منطقه پشته زیلایی و بیدانجیر و تاوه سفید و طسوج و بناری، توگبری,گره ای و تنگ انار و دلیاسیر, پای بست و شرابگروه در شهرستان چرام محروم نیستند؟مگر بیشتر این روستاها امکانات دارند؟چرا طرح کاروان سلامت دراین روستاها اجرا نشود؟ چرا ده ها طرح حمایتی که در سی سخت وگچساران وکهگیلویه توسط جمعیت هلال احمر اجرا شده در چرام انجام نمیشود ؟

کارآموزی که در هلال احمر چرام به فعالیت مشغول بود،گفت:ما در دوره ی مدیر قبلی تمام برنامه های فرهنگی را انجام می دادیم ودر طول هفته کلاس های آموزشی زیادی را اجرا می کردیم.

وی افزود:ما بصورت خودجوش پیگیر مسائل فرهنگی هستیم و مهمتر از این پیگیری،دغدغه فرهنگی داریم.

آیا مدیرهلال احمر چرام تاحالا ازنزدیک مشکلات این روستاها را دیده است ،باید بپذیریم که الان خدمت دهی هلال احمر فقط کمک به آسیب دیدگان نیست و با برنامه ریزی که شده است هلال احمر نقش ویژه ای درکمک به محرومین برعهده دارد ومی طلبد که مدیر هلال احمر چرام از این خواب زمستانی بیدارشود و باکمک خبرنگاران متعهدچرامی طرح هایی مثل کاروان سلامت وپروژه های حمایتی در روستاهای محروم شهرستان چرام را  به صورت عینی و عملی و در راستای  شعار سال که همانا اقدام و عمل می باشد اجرا نمایند .

انتهای پیام/ح/200

منبع: پایگاه خبری تحیلی چرام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.