گروه: لنده خبر: 80959 / تاریخ انتشار : 1395/9/24 ساعت : 09:32
حرف های شنیدنی اما تلخ درباب فرهنگ:

لگدخوردن گروه هنری از یک مدیرفرهنگی در لنده

گروه های فرهنگی هنری به خصوص کسانی که در حوزه طنز کار می کنند می توانند چنان مسائل و مشکلات جامعه را بیان کنند که شاید با ساعات ها سخنرانی نتوان اصل پیام را به مخاطب برساند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، اجرای برنامه های فرهنگی از دیرباز در شهرستان لنده با توجه به سابقه طولانی در برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی همواره مورد توجه ویژه مردم این شهرستان بوده و از جایگاه خاصی برخوردار است.

اجرای طنزهای مختلف از سوی گروه فرهنگی هنری تهلخار لنده بیش از دو دهه است که دلهای غمگین مردم لنده را هرچند برای چندساعت خندان و گل لبخند را برچهره های غبارگرفته از غمشان می نشاند.

این گروه فرهنگی هنری طنز پرداز سالهای سال است که در هرمراسمی نامی از آنان به میان آمده شاهد حضور چشم گیر مردم به واسطه اجرای فی البداهه و بسیار زیبا و مخاطب پسند آنان بوده ایم و البته گاهاً نیز عدم همکاری مسئولان باعث تعطیلی اجرای های مختلف آنان شده است.

روز گذشته درهمایشی در شهرستان این گروه با اجرایی متفاوت خود و با ارسال چندین پیام خوب در لحظه آغاز برنامه مردم را از مصرف خودسرانه دارو منع کرده و در پیام دوم خود به تربیت کودک و سیاست های فرزند آوری در جامعه اشاره می کرد که متاسفانه یکی از مدیران فرهنگی که ظاهراً از مدعوین نیز بود" کاسه داغ تر آش" شد و مرتب می گفت: هرچه سریعتر خلاصه شود ما کار داریم . و همین مسئله باعث شد که اجرای زیبای این گروه هنری که با دستان مداوم حاضرین تشویق می شدند به نشانه اعتراض به دخالت های برخی از افراد غیرمسئول در این همایش جایگاه را ترک کردند که باز نیز با دست های مکرر حاضرین بدرقه شدند.

حال باید گفت: کسانی که خود از بدنه فرهنگ و کارهای فرهنگی و هنری هستند و شناخت خوبی از کارهای فرهنگی و هنری دارند چرا باید در همایشی که چندان به آنان نیز ارتباطی نداشت دخالت کنند و باعث رنجش هنرمندانی شوند که بدون هیچ چشم داشتی اقدام به خندان مردم می کنند و بازهم باید شاهد لگد خوردن فرهنگ در همایشی باشیم که جنبه آموزشی داشته است.  

امیدواریم سطح نگاه مدیران شهرستان لنده به خصوص کسانی که در حوزه فرهنگ و هنر مسئولیت دارند تغییر کند و شاهد حمایت بیش از پیش از گروه های فرهنگی و هنری باشیم.

لازم به توضیح است که گروه فرهنگی هنری تهلخار از سال 1373در زمینه های مختلف هنری به خصوص اجرای برنامه های طنز در شهرستان لنده مشغول فعالیت است.

پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/1

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.