گروه: بویر احمد خبر: 80898 / تاریخ انتشار : 1395/9/22 ساعت : 22:48
صبح زاگرس گزارش می دهد:

مسئولان همچنان سرگردان /گوشت قرمز باز هم در یاسوج جنجالی شد

در پی گزارش های مردمی مبنی بر نبود گوشت گرم قرمز در بازاریاسوج بر آن شدیم تا موضوع را از طریق مسئولان شهرستان بویراحمد پیگیری کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در پی گزارشات مردمی مبنی بر نبود گوشت گرم قرمز در بازار یاسوج بر آن شدیم تا موضوع را از طریق مسئولان شهرستان بوراحمد پیگیری کنیم.

در ابتدا به سراغ فرمانداری بویراحمد رفتیم که در مدتی که منتظر آمدن فرماندار بودیم چندین بار مردم شهر یاسوج گزارشاتی در خصوص نبود گوشت قرمز در سطح شهر گزارش دادند و خواستار پیگیری این موضوع توسط فرماندار شهرستان شدند که انتظار ما برای حضور فرماندار بی نتیجه ماند.
بر همین اساس طی تماس تلفنی با طالبیان پور جانشین رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد وضعیت را جویا شدیم.
طالبیان پور با بیان اینکه قیمت کارشناسی عرضه گوشت قرمز را ارائه دادیم، گفت: با توجه به اینکه قیمت تابع عرضه و تقاضا است، زمانی که دام زنده افزایش می بابد به تبع آن گوشت قرمز نیز باید افزایش یابد.
این مسئول با اشاره به اعتراض و اعتصاب قصابان مرکز کهگیلویه و بویراحمد در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز در سطح بازار تصریح کرد: به دلیل اینکه استانداری با افزایش قیمت مخالفت کرده امروز شاهد اعتصاب و نبود گوشت قرمز در سطح بازار بودیم.
قربانعلی شعبانی مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر نبود گوشت در بازار یاسوج اظهارکرد: طبق بررسی های صورت گرفته گوشت در برخی از قصابی ها وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه فردا ساعت 12 ظهر جلسه ای اضطراری جهت ساماندهی گوشت قرمز در یاسوج برگزار خواهیم کرد،گفت: در پی اعتراضات قصابان مبنی بر افزایش قیمت در شهریورماه سال جاری(9/6/95) در کمیسیون نظارت و قیمت گذاری افزایش قیمت گوشت مصوب شد که گوشت کهره و بره 27 هزار تومان ، بز و میش 21هزار تومان و گوساله 24 هزار تومان عرضه شود.
شعبانی ادامه داد: مجددا صنف قصابان درخواست دادند که به دلیل کمبود دام در مرکز استان قیمت گوشت قرمز افزایش یابد که در این بین ستاد تنظیم بازار در راستای مصوبه شهریورماه سال جاری از مصرف کنندگان حمایت کرد.

وی ادعای قصابان مبنی بر نبود دام زنده در شهرستان بویراحمد را نه تایید و نه رد کرد.
سید نادر موسوی قوام آباد رئیس اتاق اصناف یاسوج در ادامه از نبود دام زنده در شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: نبود دام زنده در شهرستان توسط اتحادیه قصابان به جهاد کشاورزی واگذار شد.
وی با تاکید بر اینکه گوشت قرمز در بازار وجود ندارد، گفت: جهاد کشاورزی متولی قیمت گذاری گوشت در سطح بازار بوده که با توجه به افزایش قیمت دام زنده نرخ کنونی گوشت قرمز با هم مطابقت ندارند.

انتهای پیام/و/1

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.