گروه: لنده خبر: 80887 / تاریخ انتشار : 1395/9/22 ساعت : 18:39
به مناسبت درگذشت حجت الاسلام یزدانپرست صورت گرفت:

پیام تسلیت شخصیت های مختلف استان به خانواده یزدان پرست

شخصیت های مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد با ارسال پیام های تسلیت خود درگذشت حجت الاسلام سید ذکریا یزدان پرست را تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در پی درگذشت حجت الاسلام سید ذکریا یزدانپرست، شخصیت های حقیقی و حقوقی استان با ارسال پیام های تسلیت جداگانه رجعت این روحانی مجاهد را تسلیت گفتند.

http://news.kowsarblog.ir/media/blogs/news/635983937017435217.jpg

سیدعبدالله زاد هاشمی در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام سید ذکریا یزدانپرست را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

هوالحی الذی لایموت.
رحلت ملکوتی عالم فاضل؛سالک الی الله؛جناب مستطاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدزکریا یزدانپرست؛پیرمراد دیارعالم پرور و مجاهدخیز طوایف باغیرت طیبی وبهمئی و یادگار سالهای توسلات ومناجات بی ریا و مخلصانه برای همه شیفتگان ائمه هدی؛ومحل رجوع حل و فصل اموردینی و اعتقادی مومنین را به عموم مردم قدرشناس کهگیلویه وبویراحمد؛سلسله جلیله رضاتوفیق خاصه  طایفه ذی کرامت میرحیدرمن جمله اعاظم روحانی ایل بزرگ وستودنی میرحیدر و اخوان بزرگوار یزدانپرست تعزیت وتسلیت عرض نموده وازحی سبحان علودرجات اخروی رابرای آن مرحوم واجروصبرجزیل برای سایربستگان خواهانم...

سید محمدعلی  هاشمی(عبدالله زاده) نماینده پارلمانی تعزیزات حکومتی کشور.

 

«بِسمِ اللّه ِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ»

« إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُون»

جناب آقای دکتر یزدان پرست

خبر درگذشت پدر بزرگوارتان حجت الاسلام والمسلمین سید ذکریا یزدان پرست که انسانی متدین٬ مهربان٬ ساده زیست و مردم دار بود موجبات تألم و تأثر فراوان گردید. اینجانب این مصیبت را به محضر حضرتعالی، بیت مکرم و مردم شریف شهرستان لنده تسلیت و تعزیت عرض می نمایم. از صمیم قلب از خداوند رحمان برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازمانده گان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

             عدل هاشمی پور
نماینده مردم شریف شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

 

***

 

حجت الاسلام سید محمد موحد در پیام تسلیت خود نوشت:

عروج ملکوتی جانباز مردمی و خدوم ،  حجت الاسلام والمسلمین سید ذکریا یزدانپرست را به عموم مردم شریف شهرستان لنده بویژه بیت آنمرحوم تسلیت عرض مینمایم . باشد که با جده اش زهرای اطهر ( س )  محشور گردد .

 

***

 
فرماندار شهرستان لنده با ارسال پیامی ، درگذشت حجت الاسلام یزدان پرست را تسلیت گفت: در این پیام آمده است:
 بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شی الی یوم القیامه
بیت مکرم و معزز عالم جلیل القدر سیدذکریا یزدانپرست
باکمال تالم و تاثر خبر ارتحال آن عالم ربانی, روحانی فاضل وارسته موجی از غم و اندوه را در فضای استان به همراه داشت.
بدون شک فقدان پدر معنوی این دیار به عنوان ملجا و تکیه گاه مردم و مصداق واقعی ترجمان معارف ناب دینی ضایعه ای است که جز با ترنم زیبای رضی برضایک التیام نمی یابد.
ما نیز همراه با سلسله جلیله سادات و مردم این دیار در این مصیبت بزرگ سراپرده غم می آراییم و ضمن ابراز تسلیت برای آن عارف سفرکرده به کوی دوست غفران الهی و برای بازماندگان صبری جمیل مسالت می نماییم.
خداوند روح آن عالم ربانی را با  اولیاالله و جده اش بی بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها محشور گرداند.
دارا کریمی نژاد
سرپرست فرمانداری شهرستان لنده
 
***
 
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
رحلت روحانی خدوم و جانباز و یاور رزمندگان در دوران دفاع مقدس حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید ذکریا یزدان پرست را به خانواده محترم آن مرحوم و قاطبه اهالی محترم شهرستان لنده که از خدمات این روحانی وارسته و انقلابی بر خوردار بوده اند تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم غفران الهی و برای خانواده محترمشان صبر و اجر جزیل مسئلت می نمایم والسلام علیکم و رحمت الله
سید علی محمد بزرگواری تاریخ ۲۲/ ۹/ ۱۳۹۵
 
***
 

شهردار لنده در پیامی درگذشت مجاهد نستوه، بسیجی جانبازحجت الاسلام سید ذکریا یزدانپرست را تسلیت گفت.

متن پیام شهردار لنده به این شرح است:

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شی الی یوم القیامه

درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید ذکریا یزدانپرست موجب تأثر و تألم خاطر مردم دیار اولین ها و سلسله جلیله سادات گردید.

بدون شک نقش بی بدیل این روحانی مجاهد از دوران کودکی تا دوران کهولت سن آن چنان ممتاز بوده است که مجاهدت ایشان در ادوار گذشته این شهرستان به خصوص در هشت سال دفاع مقدس آن چنان هویدا است که نام نیکوی ایشان در میان طوایف و ایلات مختلف زبانزدعام و خاص است.

ضایعه درگذشت این سیدجلیل القدرکه از پیشکسوتان مبارزه با استبداد ستمشاهی و از همراهان نهضت اسلامی‌بود را به محضر خانواده مکرم ایشان و مردم شهرستان لنده تسلیت می‌گوییم و از درگاه ایزد منان رحمت واسعه الهی را  برای آن مرحوم وبرای عموم بازماندگان صبر و اجر الهی را مسألت دارم.

زین بغض مانیز نشسته برخاکسترتقدیریم    خدایش بیامرزاد و با جد اطهرش پیامبراکرم(ص) محشور بگردان

محمدتقی تقی زاده-شهردار لنده

***

رییس تعزیرات حکومتی شهرستان بهمیی وشعبه سیارشهرستانهای  لنده وچرام نیز با ارسال پیامی درگذشت حجت الاسلام سید ذکریا یزدانپرست را تسلیت گفت.

 بسم الله الرحمن الرحیم

ازامات العالم الفقیه فی السلام ثلمه لاسیدهاشئ .

رحلت جانگدازعالم ربانی حجت السلام سیدذکریای یزدان پرست که انسانی ،متدین ومهربان وساده زیست  ومردم داربود موجبات تاثروتالم فراوان گردید،اینجانب این مصیبت بزرگ رابه مردم شریف شهرستان لنده وبیت مکرمشان وسادات جلیل القدرتسلیت عرض نموده وازخداوندمنان برای ان عالم روحانی علودرجات وغفران واسعه الهی وبرای بازماندگان صبروشکیبایی مسئلت دارم. 

صالحی .رییس تعزیرات حکومتی شهرستان بهمیی وشعبه سیارشهرستانهای  لنده وچرام.

***

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده نیز در پیامی درگذشت مجاهد نستوه، بسیجی جانبازحجت الاسلام سید ذکریا یزدانپرست را تسلیت گفت.

انا لله و انا الیه الراجعون

خانواده محترم و بزرگوار  یزدانپرست
 خبر رحلت عالم و عارف بزرگ حجت‌‌الاسلام والمسلمین حجه الاسلام و المسلمین حاج سید ذکریا یزدانپرست مایه تاثر و تالم فراوان گردید.
ایشان به راستی مصداق بارز «العلماء امناء الرسل» بود که نقشی موثر در تبیین و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) ایفا نمود وسالهای سال از عمر با برکت خود را درپاسخگویی به مسایل شرعی وترویج فرهنگ اسلامی سپری نمود و به عنوان عارفی وارسته در مسیر کمال انسانی و ترویج صفات الهی در جامعه گام بر می‌داشت.
اینجانب با تسلیت درگذشت این عالم ربانی به خانواده محترمشان، عموم شهروندان و عاشقان حریم ولایت برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن عالم بزرگوار غفران، رحمت واسعه الهی و علو درجات مسئلت می‌نمایم.

اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده

در حال تکمیل......

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م75

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.