گروه: دنا خبر: 80859 / تاریخ انتشار : 1395/9/22 ساعت : 11:53

ردیابی بیماری (تب مالت) در شهرستان دنا

رییس دامپزشکی شهرستان دنا از ردیابی بیماری تب مالت بین دامهای سبک و سنگین شهرستان دنا خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دکتر کرم چهارلنگ رییس دامپزشکی شهرستان دنا با اعلام این خبر گفت: هدف از اجرای این پروژه شناسایی وضعیت بیماری تب مالت در بین جمعیت دامی و جلوگیری از ورود آن به جمعیت انسانی بود.

 
وی با بیان اینکه این پروژه از 15 آبان ماه تا 15 آذر ادامه داشت خاطر نشان کرد: در همین راستا تمام دامداری های صنعتی ونیمه صنعتی در شهرستان دنا به صورت مداوم تحت پایش این بیماری قرار دارد.
 
رییس دامپزشکی شهرستان دنا واکسیناسیون بیماری تب برفکی را یکی دیگر از اقدامات موثر جهت کنترل این بیماری در جمعیت دامی شهرستان دنا عنوان و ابراز کرد: کنترل این بیماری از 25آبان به مدت یک ماه در جمعیت دام سبک با هدف مقاوم سازی دامها در مقابل بیماری خسارت بار تب برفکی در دستور کار دامپزشکی شهرستان قرار گرفت.
 
چهارلنگ با اشاره به اینکه در ارتباط با تب مالت مشکل خاصی وجود ندارد و این اقدام تنها با هدف پایش وضعیت بیماری برای تصمیمات بهتر صورت گرفته است اظهار کرد:با توجه به شیوع بیماری تب برفکی در بعضی از مناطق کشور قصد پیشگیری از ورود این بیماری به شهرستان را داریم.
 
وی با بیان اینکه وضعیت بیماری جمعیت دامی در شهرستان در شرایط عادی قرار دارد گفت: جمعیت دامی تحت پوشش شهرستان دنا پنچاه هزار دام سبک وده هزار دام سنگین می باشد.
 
منبع: سفیر دنا
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.