گروه: چرام خبر: 80849 / تاریخ انتشار : 1395/9/22 ساعت : 09:41
در باغ چشمه بلقیس چرام تجربه کنید/

بهشت هزار رنگ پاییزی در قلب استان کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

در حالیکه به آخرین روزهای پاییز فصل برگ ریزان و هزار رنگ نزدیک می شویم, باغ چشمه بلقیس چرام در این روزها نقاش طبیعت شده است که با نقش و نگار زیبایش چشم هر بیننده ای را مبهوت زیبایی خود کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس چشمه بلقیس چرام باغی است که در ۴ کیلومتری جنوب شهر چرام در مسیر جاده چرام-گچساران واقع شده است، این چشمه یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

 

 این باغ زیبا از شرق به جاده چرام ـ گچساران، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی (باغ عمران) محدود می‌شود. 

 

این باغ توسط فوران آب چشمه‌های اصلی و چندین چشمهٔ فرعی آبیاری می‌شود؛ آب این چشمه‌ها بوسیله لوله‌هایی که جهت کنترل اب آنها کار گذاشته شده در نهرهایی کوچک و بزرگ در باغ جریان می‌یابد که در نهایت رودخانه باغ، حوض مرکزی و حوضچه‌های باغ و جوی‌های تغذیه باغ را می‌سازند.

 

سکوت آرامبخش این روزهای باغ چشمه بلقیس همراه با آواز گوش نواز بلبل، قمری و موسیقی روح بخش خش خش برگها همراه با روان آبهای این باغ حال و هوایی دیگری دارد؛ گردشگران و علاقه مندان به طبیعت و آرامش می توانند هر فصل به این باغ رویایی سفر نمایند.

 

درختان باغ به دو دسته درختان میوه دار از جمله گردو، گلابی، سیب، لیمو ترش، خرمالو، پرتقال، نارنگی، انجیر، انگور، توت، نارنج و نخل و درختان زینتی دسته‌بندی می‌شوند.

 

برای اسکان خانواده‌ها در درون باغ سکو‌هایی برای نشتن خانواده‌ها و همچنین منقل‌هایی از جنس سیمان برای طبخ انواع کباب وجود دارد. برای اتراق و اسکان شبانه‌روزی نیز تعدادی آلاچیق در بخش شمالی باغ احداث گردیده. باغ مجهز به سرویس بهداشتی در درون باغ و همچنین ورودی باغ دکه‌هایی نیز برای تهیه انواع بیسکویت و غیره وجود دارد.

 

چرام جز مناطق گرمسیری و خشک هست و در اواسط بهار تمامی علف‌ها خشک می‌شوند،جلوه باغ به خصوص از نظر پوشش گیاهی و علف‌ها در اواخر فصل پاییز و اوایل فصل بهار بسیار زیباتر و سرسبز تر می‌باشد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی چرام

صادق شیخی

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.