گروه: بویر احمد خبر: 80825 / تاریخ انتشار : 1395/9/21 ساعت : 15:33

درخواست جالب معاون استاندار از سفیر بلغارستان +عکس

معاون استانداربااشاره به اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد یک استان سیاسی است ،افزود:بد عهدی آمریکا در زیر پا گذاشتن تعهدات برجام و تمدید تحریم های ده ساله نابخشودنی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،ظهر امروز نشست مشترک مدیران و فعالان اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با سفیر بلغارستان در اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.

مجید محنایی در این نشست با بیان اینکه در دوسال گذشته اقدامات خوبی از طرف اتاق بازرگانی یاسوج و اداره صنایع و معادن کهگیلویه وبویراحمد برای ایجاد ارتباط با کشور های خارجی صورت گرفته اظهار کرد :استان برای ایجاد ارتباط با یکی از شهر های بلغارستان‌که شباهت نزدیکی با شهر یاسوج داشته باشد  آمادگی کامل دارد و خواهان ایجاد اینگونه ارتباطات با این کشور است.
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:همچنین برای ایجاد ارتباط های اقتصادی ،فرهنگی واجتماعی با بلغارستان استانی مشابه کهگیلویه و بویراحمد از بلغارستان به ما معرفی گردد.

وی با اشاره به آمادگی تبادل هیئت های مختلف اقتصادی و تجاری کهگیلویه وبویراحمد با کشور بلغارستان اظهار کرد :اتاق بازرگانی یاسوج و اداره صنایع و معادن استان در این زمینه به عنوان رابط عمل خواهند کرد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه جذب سرمایه گزاری در حوزه های نفتی و صنایع پایین دست به صورت متمرکز توسط دولت مرکزی ایران انجام می گیرد ،بیان کرد:در خصوص سرمایه گزاری در صنایع پایین دستی نفت و گاز اطلاعات مورد نیاز از طریق وزارت نفت و شرکت نفت و گاز گچساران در اختیار کشور بلغارستان قرار خواهد گرفت.
 

وی به بازدید سفیر بلغارستان از سطح شهر یاسوج اشاره و تصریح کرد:ظرفیت های گردشگری که در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد می تواند زمینه های لازم برای طراحی تورهای گردشگری و سرمایه گزاری در زیر ساخت های این حوزه را فراهم کند.
 

محنایی افزود:کهگیلویه و بویراحمد از نظر تاریخی ،جغرافیایی و تمدن در  نزدیکی استان اصفهان ، شیراز و یزد و از طرفی به دریا های آزاد خلیج فارس و دریای عمان ارتباط دارد که این نیز می تواند زمینه گردشگری چند منظوره را فراهم کند .

وی همچنین تاکید کرد:طرفیت های کشاورزی و گیاهان دارویی موجود در کهگیلویه وبویراحمد نیز می تواند یک زمینه خوب برای سرمایه گزاری در این حوزه را فراهم کند.

محنایی در پایان بااشاره به اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد یک استان سیاسی است ،افزود:بد عهدی آمریکا در زیر پا گذاشتن تعهدات برجام و تمدید تحریم های ده ساله نابخشودنی است.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: درخواست ما از کشور بلغارستان این است که هم دیگر کشورهای اروپایی را برای ایجاد تفاهم نامه های اقتصادی با ایران و کهگیلویه وبویراحمد ترغیب کند و هم اینکه خود برای ایجاد این ارتباط و محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه ایران ترغیب شود.

گفته می شود صبح امروز سفیر بلغارستان با همراه هئیتی به منظور آشنایی با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد وارد یاسوج مرکز این استان شد و مورد استقبال سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و معاون امور اقتصادی قرار گرفت.

دیدار با استاندار استان، نشست با فعالان اقتصادی، بازدید شهری از شهر یاسوج و نشست خبری با اصحاب رسانه از جمله برنامه‌های پولنداکف سفیر بلغارستان در جمهوری اسلامی ایران در سفر دو روزه به استان است.

انتهای پیام/1

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.