گروه: بویر احمد خبر: 80691 / تاریخ انتشار : 1395/9/18 ساعت : 12:11
نبش قبر پدیده جدید و شوم زمین خواری

قبرستان تل زالی یاسوج درحال نابودی/ درخواست از نیروهای امنیتی برای ورود به ماجرای تعرض ها! (+عکس)

تپه تل زالی که از میراث های بخشی از ساکنان شهر یاسوج است با بی مهری هایی که می شود در حال نابودی و حتی نبش قبرهای این منطقه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مدتی است که سودجویان با تصاحب زمین های منابع طبیعی, اراضی ملی و غارت بیت المال با جعل سند شروع به ریخت پاش های فروان برای به جیب زدن سود حاصل این کار شنیع را دارند.

در جدیدترین زمین خواری در پایتخت طبیعت ایران، تپه تاریخی و قبرستان قدیمی منطقه تل زالی یاسوج که وجود چند قبر قدیمی و از همه مهمتر وجود یک مقبر شهید در آنجا برخی سود جویان با حفاری های شبانه و جعل سند شروع به زمین خواری در آن کرده اند.

SONY DSC

تپه تلزالی که از میراث های کهن بخشی از ساکنان شهر یاسوج مرکز استان بوده امروز با بی مهری هایی مواجه و حتی قبرهای موجود در این تپه تاریخی رو به نابودی هستند.

زمین خواری در روز روشن

بسیاری از اهالی و بازماندگان ساکن در این تپه تاریخی و محله های اطراف ضمن ابراز گلایه مندی از بی توجهی و بی مهری به این سند تاریخی و از آن مهم تر قبرستان فامیلی شان خواستار ورود قاطعانه سازمان های نظارتی و پلیس برای برخورد با خاطیان شدند.

نبش قبر برای به جیپ زدن سود و منفعت

به گفته برخی از ساکنین این محل در سال های گذشته اطراف این تپه دستخوش نابودی قرار گرفت و حتی یک بار نیز استخوان جسدهایی در این قرستان بر اثر تخریب قبر ستان مشاهده شد که با حضور نیروهای نظامی صورتجلسه شد.

 در جدیدترین مشاهدات صورت گرفته نیز این تپه آماج دست درازی برخی سودجویان قرار گرفته و شبانه توسط این عده تخریب شده است.

برخی از اهالی این محله در گفتگو با خبرنگاران با ابراز نگرانی از این هدف سودجویان در تخریب این تپه تاریخی ابراز کردند: این منطقه فارغ از اهمیت تاریخی برای مردم یاسوج، محل دفن قبر نیاکان و مردگان ما است و از جهتی تخریب و نبش قبر هم در اسلام گناهی نابخشودنی و مردود است.

این اهالی  با استمداد از دستگاه قضاء برای رفع این مشکل بیان کردند: از دستگاه قضا و نیروی انتظامی انتظار داریم که با برخورد مقتدرانه با این گونه هنجارشکنی ها  آرامش را به اهالی این مناطق برگردانند.

نوعی دیگر از زمین خواری در مرکز کهگیلویه وبویراحمد

یکی دیگر از اهالی این روستا به نام م.ح با بیان این موضوع که این سود جویان با جعل سند شروع به ساخت مغاز و خانه در این قسمت کرده اند،گفت: برخی از این افراد بدون اجازه از مردم این محل و با تعرض در روز روشن به هویت آنها در برنامه هایی کار ساخت احداث مغازه را انجام داد ه اند که همه با آن مخالفند.

بنا بر این گزارش تپه تلزالی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و در نزدیکی میدان انقلاب شهر یاسوج واقع شده و اکنون قبرستان بخشی از اهالی قدیمی مرکز استان است.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

منبع:بویرخبر

انتهای پیام/ر/1

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.