گروه: رزمندگان خبر: 80657 / تاریخ انتشار : 1395/9/17 ساعت : 15:16
استاندار کهگیلویه وبویراحمد:

سه هزار فرزند شهید بیکار در استان/ اشتغال 400 فرزند ایثارگردر ادارات استان

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به محدود بودن امکانات استان برای خدمات به خانواده شهداء گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت بیشترین شهید و جانبازان وایثارگر و آزاده را به انقلاب و نظام تقدیم کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سید موسی خادمی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و نشست پیش از ظهر امروز شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور قائم‌ مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در یاسوج برگزار شد، با اشاره به اینکه دولت یازدهم مروج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: رئیس‌جمهور با تراکم کاری که دارد هر هفته بازدید و سرکشی از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به بازدید و سرکشی مجموعه استان از خانواده شهدا و ایثارگران افزود: مجموعه استان با تاسی از دولت و پیرو فرمایشات رهبری تمام امکانات خود را برای ارایه خدمات به جامعه ایثارگری به کار برده است.

خدمات دهی به خانواده شهداء در استان محدود است

استاندار استان با اشاره به محدود بودن امکانات استان برای خدمات به این قشر از جامعه گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت بیشترین شهید ،جانباز، ایثارگر و آزاده را به انقلاب اسلامی و نظام تقدیم کرده است.

خادمی با اشاره به اینکه 60 درصد مدیران استان از مجموعه ایثارگران و جانبازان هستند، بیان کرد: با توجه به محدودیت امکانات در ایجاد اشتغال فرزندان ایثارگران با مشکل مواجه هستیم.

اشتغال 400فرزند ایثارگر و شهیدا در دولت کنونی

وی ادامه داد: در سایر استان‌های کشور بنگاه‌های اقتصادی دولتی و غیر دولتی برای ایجاد اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران ایجاد شده اما در این استان هر چه هست مجموعه دولت است که در سه ساله دولت یازدهم برای 400 نفر از فرزندان ایثارگران و شهدا شغل ایجاد شده است.

سه هزار فرزند شهید بیکار در استان

استاندار با اشاره به اینکه نزدیک 3 هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران بیکار هستند، گفت: 200 نفر از این افراد فرزندان شهدا هستند.

خادمی با تأکید بر اینکه مشکلات استان در زمینه ایجاد اشتغال را  به مقامات عالی‌رتبه کشور اعلام کردیم که زمینه اشتغال آنان در سایر بنگاه‌های اقتصادی فراهم شود،گفت: در این زمینه باید دولت مردان کمک زایدی به این قشر کنند.

وی با ابراز نگرانی از بیکاری فرزندان شهدا، خواستار احداث  مجتمع ورزشی توانبخشی بنیاد شهید در مرکز استان شد و گفت: از محل اعتبارات استانی مبلغی برای احداث این مرکز اختصاص داده می‌شود ضمن اینکه امیدواریم بنیاد شهید نیز در ساخت این مجتمع همکاری و حمایت کند./بویرخبر

انتهای پیام/1

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
پارتی ندارم
1395/9/17 - 15:31
سلام خدمت مدیر محترم صبح زاگرس من کارشناسی جغرافیا و کارشناسی ارشد روانشناسی با معدل 17/60 دارم و فرزند جانباز 50% هستم و بیکار بیکار همه اطلاعاتم تو سیستم بنیاد شهید وجود دارد ولی پارتی ندارم
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.