گروه: چرام خبر: 80575 / تاریخ انتشار : 1395/9/16 ساعت : 11:59

دردل های یک معلول چرامی در حضور مدیرکل بهزیستی استان+تصاویر

معلول چرامی:آیا قانون ۳درصد سهمیه استخدامی معلولان در ادارات که قانونی است تا کنون اجرا شده است؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شامگاه روز دوشنبه به مناسبت هفته جهانی معلولان،طی مراسمی با حضور مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد،فرماندار و بخشدار چرام،روسای بهزیستی چرام و کهگیلویه و همچنین سایر مسئولان شهرستانی از جامعه معلولان چرام تجلیل شد.

 

این مراسم که در سالن آموزش و پرورش چرام برگزار شد،یکی از معلولان که می خواست به نمایندگی از سایر معلولان صحبت کند هنگام رفتن  به جایگاه ،با همان مشکل همیشگی یعنی عدم مناسب سازی فضاهای و اماکن عمومی برای معلولان مواجه شد که با کمک چند نفر به جایگاه رفت.

 

مناسب سازی پیاده روها،ساختمان های اداری و تجاری برای معلولان یکی از دغدغه این قشر از جامعه است که متاسفانه تاکنون به درستی در استان ما و به تبع آن شهرستان چرام عملیاتی نشده است که لازم است مسئولان فنی به این مهم توجه نمایند.

 

این معلول با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۳تاکنون گزینه رفع مشکلات روی میز است بیان کرد:موضوع اشتغال از مهم ترین دغدغه های معلولان است و از مسئولان چرام این سوال را دارم که در سال گذشته چند معلول در چرام بکار گرفته شد و مشغول به کار شد؟

ثقفغعهخ

خاضع گفت:چرا در مملکت اسلامی مستمری یک معلول در ۱۰سال گذشته فقط ۵۰هزار تومان است و هیچگونه مبلغی به این هزینه ماهیانه اضافه نشده است.

 

وی بیان کرد:پیشنهاد می دهم در جلسات از حضور یک معلول آگاه به مسائل جامعه معلولان استفاده شود و به جای استفاده از افراد ناکآمد در بهزیستی از افراد معلول توانمند استفاده شود.

 

وی تصریح کرد:آیا قانون ۳درصد سهمیه استخدامی معلولان در  ادارات که قانونی است تا کنون اجرا شده است؟

 

انتهای پیام/ک/200

منبع:پایگاه خبری تحلیلی چرام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.