گروه: اخبار استان خبر: 80566 / تاریخ انتشار : 1395/9/16 ساعت : 10:28
به مناسبت 16 آذر روز دانشجو :

سرنوشت تلخ بی در و پیکرترین دانشکده ایران در شهرستان چرام + تصاویر

دانشکده صنعت و معدن چرام همچنان با گذشت چند سال از افتتاح و پذیرش دانشجو در چندین رشته از داشتن شرایط و امکانات لازم برای یک دانشکده بی بهره است و دانشجویان آن با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،دانشکده صنعت و معدن چرام که از مصوبات دور اول سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی کشور به استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است، همچنان با گذشت چند سال از افتتاح و پذیرش دانشجو در چندین رشته از داشتن شرایط و امکانات لازم برای یک دانشکده بی بهره است و دانشجویان آن با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.

دانشکده صنعت و معدن چرام در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با زیربنای  ۶هزار متر مربع احداث شده و دارای ۲۰کلاس درس و ۱۰ کارگاه و آزمایشگاه است و ظرفیت پذیرش ۷۰۰ دانشجو را دارد.

دانشکده صنعت و معدن شهرستان چرام در کنار معدن این شهرستان به‌ ویژه معدن فسفات این شهرستان، محور توسعه و تحوّل باشد و نقش مهمی در شکوفایی ظرفیت‌های منطقه ایفا کند.

واقع شدن دانشکده صنعت و معدن چرام در فاصله ای دور از مرکز شهر و نبود محوطه و دیوارکشی در اطراف آن سبب شده است تا اگر کسی بدون از اطلاع قبلی به آن نگاه بیندازد،فکر دانشگاه را هم نکند.

با تمام کاستی‌ها و نواقص این دانشکده در سال ۹۱ در سه رشته کارشناسی آمار، کاردانی عمران روستایی و مکانیک با ۴۰ دانشجو افتتاح شد که این امر سبب به‌وجود آمدن شور و شعفی در جوانان و تحصیل کردگان شهرستان چرام شد.

ثقفغععغفقیثثبلا
 

یکی از دانشجویان این دانشکده به مشکلات ان اشاره کرد و گفت:یکی از عمده ترین مشکلات ما نبود خوابگاهی مستقل و امکانات ارتباطی در ازجمله اینترنت در خوابگاهی است که سکونت داریم.

یکی از مسئولین در زمان افتتاحیه این داشگاه گفت:می بایست با همکاری همه جانبه مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان چرام کمبودهای این دانشکده هر چه سریعتر برطرف شود.

فرماندار سابق چرام نیز در ۲۲ شهریورماه ۹۱ از اجرای عملیات بازسازی و چمن کاری و نصب تابلو و زیباسازی محوطه دانشکده صنعت و معدن این شهر با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون تومان خبر داد ولی تاکنون هیچ‌گونه تغییری در محوطه و دیوارکشی دانشکده به وجود نیامده است.

ثقبلغاعه

دانشجویی دیگر که با گوشی خود سرگرم بود در این رابطه اظهار داشت:ما از وضعیت حیاط و برخی دیوار کلاس های درسی ناراضی هستیم که به کاهش زیبایی و عدم پاکیزگی فردی می افزاید.

 

دانشجوی دیگری که اهل استان های جنوبی کشور است، می گوید: مشکلات دانشکده صنعت و معدن اینقدر زیاد است که ما فقط دعا می‌کنیم زودتر درسمان تمام شود تا به شهر خود برگردیم.

دانشکده ای برای آواز گنجشک ها

به دلیل ناتمام ماندن ساخت و سازها در این دانشکده بسیاری از سازه ها به محلی برای لانه گنجشک ها تبدیل شده است و می توان آواز گنجشک ها را به خوبی از لابه لای دیوارها شنید.

به سراغ امیر بهشاد رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام رفتیم که در رابطه حیاط این دانشکده و همچنین بخش های نیمه تمام کلاسها  بیان کرد:انشالله بهسازی و دیوار کشی محوطه بیرونی از هفته بعد شروع خواهد شد و راجع به قسمت های نیمه تمام باید منتظر بودجه وزارت علوم باشیم.

قفغع

وی افزود:ما برای دانشجویان ساختمانی چهارطبقه تحت عنوان خوابگاه اجاره نموده ایم و همچنین تجهیزات گرمایشی را برایشان فراهم نموده ایم.

بهشاد به وضعیت اینترنت خوابگاه اشاره کرد و گفت:ما در تلاشیم که به فضل خداوند در همین هفته مشکل انترنت خوابگاه را حل نماییم.

 ریاست دانشکده صنعت و معدن چرام درخصوص مستقل بودن این دانشکده عنوان داشت:دو هفته ای است که حرف مستقلی دانشکده صنعت و معدن گچساران و چرام از دانشگاه یاسوج مطرح شده،اما دوسال است که اعتبار و بودجه ی این دانشکده بصورت مستقل تخصیص داده می شود.

وی درخصوص اینترنت و فیبر نوری ساختمان دانشکده صنعت و معدن چرام تصریح کرد:فضای فیبر نوری به علت وجود مشکلاتی همچنان راکد است؛ همچنین طی نامه نگاری هایی که صورت گرفته،صدور مجوز های لازم در این رابطه بی جواب مانده است.

یبلاتنم

گفتنی است که از دیگر حاشیه ها درخواست دانشجویان از مسئولان استانی و شهرستانی برای رفع مشکل اینترنت دانشکده و همچنین محوطه سازی و دیوار کشی دانشکده بود که بارها با اصحاب رسانه و خبرنگاران درمیان گذاشتند و خواهان اطلاع رسانی این مشکلات شدند.

لازم ذکر است شهرستان چهار فصل چرام در جنوب غربی استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است که افزون بر 32000 نفر جمعیت دارد و این شهرستان از نظر آب و هوایی دارای اقلید گرم و خشک است. 

انتهای پیام/ک/200

منبع: پایگاه خبری تحلیلی چرام

تصاویر تکمیلی:

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
از مردم چرام
1395/9/30 - 02:16
با سلام به نظر می رسد دوستان تصور درستی از طرح توجیهی ایجاد دانشگاه و دانشکده ندارند. باید عرض کنم که بنده از نزدیک در جریان امور این دانشکده هستم و با اطمینان می توانم عرض کنم که اولا این دانشکده هیچ یک از زیرساختهای مورد نیاز برای دایر کردن رشته های کارشناسی را نداشته و این مسئله یکی از مشکلات اساسی در راه اندازی و طرح توجیهی رشته های جدید است. این مسئله را باید در کنار سیاستهای انقباضی وزارت علوم گذاشت. مورد دیگر اینکه حتی اگر رشته ای در این دانشکده دایر شود، باز هم پس از مدتی به تعطیلی می انجامد چرا که به دلیل شرایطی که در این دانشکده وجود دارد (نبود زیر ساختها از جمله اینترنت، خط تلفن، آزمایشگاه] کارگاه و ...) و همچنین شرایطی که در شهر چرام وجود دارد، جاذبه ای برای دانشجویان وجود ند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.