گروه: اخبار استان خبر: 80499 / تاریخ انتشار : 1395/9/14 ساعت : 22:25

میان تنگان بهشتی برین در پایتخت طبیعت ایران + تصاویر

در ۶۵ کیلومتری شهر یاسوج مر کز استان کهگیلویه بویراحمد روستای زیبا ودیدنی واقع دربین دو کوه قرار گرفته که چشم هر مسافر وبیننده ی را متحیر می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در ۶۵ کیلومتری شهر یاسوج مر کز استان کهگیلویه بویراحمد روستای زیبا ودیدنی واقع دربین دو کوه قرار گرفته که چشم هر مسافر وبیننده ی را متحیر  می کنداین روستا دارای مردمی خونگرم ومهمان نواز وکشاورز مومن ومتعهد وشهید پرور که با جمعیتی کمی که دارد دو تا از فرزندان برومند خود را تقدیم اسلام کرده وهمچین دو رودخانه که هر دو آنها دارای آب جاری ودائمی در تمام فصول سال ساری وجاری می باشد.

وجود باغات و قریب به ۱۰۰چشمه زلال وخنک که دل و رخسار هر تماشگری را صیقل می دهد و وجودپرندگان وحشی ازقبیل کبگ ، کبوتر کلاغ ، غاز ...و این روستا به نقل از گذشتگان ریش سفیدان و دهقانان به خاطرانبوه پرنده کوهی کبگ  به منطقه کبگیان معروف می باشد در پایان ازهمه هموطنان ایرانی داخل وخاج کشور دعوت بعمل می آیداز این روستای زیبا دیدن کنند، هرچند که قلم از توصیف آن ناتوان می باشد.

رودخانه ای که از وسط میانتنگان میگذرد آن را به دو قسمت تقسیم کرده است که یک قسمت کبگیان و قسمت دیگر نیز چشمه جیوری که اهالی روستا در اصطلاح محلی به آن شهرک هم می گویند.
 تصاویر زیر مربوط به قسمت چشمه جیوری است.

عکس : تهمینه لقمانی پور

 
 
 
 
 

 

 
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
فرضعلی قلی زاده
1395/9/20 - 16:04
بلاخره باهمه توصیف اسم روستا را اعلام نکردید معلوم نشد کبکیان بود میان دو رود بود؟؟
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.