گروه: اخبار استان خبر: 79803 / تاریخ انتشار : 1395/8/27 ساعت : 13:49

کهگیلویه وبویراحمد نامی بلند آوازه است/ مسئولان به جای تغییرنام به مشکلات مردم برسند

همسر شهید والامقام سردار یارمحمد کشاورز به موضوع تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: شایسته است به جای آنکه به فکر تغییر نام استان باشیم نیازهای مهم تر را در اولویت قرار دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مریم گشتاسبی زاده اظهار کرد: در هرکجای این استان که زندگی کنیم به نام زیبای استان چهار فصلمان مفتخریم و تولد در چنین دیار دلاوریها را از بزرگترین افتخارات خود می دانیم .

وی بیان کرد: در عجبم با وجودی که جوانان تحصیل کرده و ولایت مدار این مرز و بوم با  مشکلات مهم تری دست و پنجه نرم می کنند و همه می دانیم که نام بزرگ کهگیلویه و بویراحمد برگرفته از افتخارات بزرگ شیرمردان و شیرزنان این خطه در تمام دورانها است اما امروز زمزمه هایی از متولیان فرهنگی این استان بگوش می رسد که خبر از تغییر نام کهگیلویه وبویراحمد می دهد.

همسر شهید یارمحمد کشاورز افزود: کهگیلویه وبویراحمد نام بزرگ و بلند آوازه اش برگرفته از دو ایل اصیل و ریشه دار و صد در صد شیعی می باشد و با گذر از آن، این نام بزرگ برای نسلهای بعد به دست فراموشی سپرده می شود. آیا اولویت مشکلات کهگیلویه وبویراحمد فقط نام آن است ؟ آیا اهم و مهم کار را در نظر گرفته اند؟.

گشتاسبی زاده با اشاره به اینکه بعنوان یک شهروند پیشنهاد می دهم توجه هرچه بیشتر به جوانان این استان که سرمایه اصلی این مملکت هستند در اولویت بیشتری قرار دارند، اظهارکرد: آیا مسئولان آمار و ارقام خانواده هایی که شبها حتی شام شب ندارد و بخاطر فقر و نداری دچار انواع آسیبهای اجتماعی شده اند را پیگیر شده اند؟

این همسر شهید با بیان اینکه مسئولان چقدر برای رفع مشکلات زنان بی سرپرست تلاش کرده اند؟، گفت: سرمای مناطق سردسیر و گرمای طاقت فرسای مناطق مختلف این استان و خانواده های بی سرپرست و زنان بی سرپرست و بد سرپرست در زیلایی و ...را در ذهن مجسم کنید ،آمار خودکشی جوانان این استان به هر دلیل را بخاطر آورید بیماران فقیر و لاعلاج و سرگردان در بیمارستانها را ببینید و هزاران مشکل دیگر و بسنجید که تغییر نام استان کدام مشکل و درد و محرومیت این استان را برطرف می کند.
وی افزود: بجای آنکه به فکر اصول باشیم فروع را پیش گرفته ایم باید به فکر رفع مشکلات و شکوفا کردن توانمندی ها و استعدادهای جوانان این سرزمین باشیم و همه باور داریم که نام استان عزیز و پر افتخارمان همچون نگینی درخشان بر تارک کشور عزیزمان ایران در تمام دورانها و مبارزات درخشیده است.

این بانوی کهگیلویه و بویراحمدی عنوان کرد: دلاوریها ی فرزندان این خطه در طول هشت سال دفاع مقدس تا دنیا دنیاست بعنوان افتخاری بزرگ و ماندگار خواهد ماند و صداقت و ولایت مداری و حضور پرشور و پررنگ شیرزنان و دلیرمردان استانمان در دفاع از ارزشهای والای شهیدان بعنوان مردم شریف و رشید کهگیلویه بویراحمد زبانزد رسانه های داخلی و خارجی است.

گشتاسبی زاده در پایان افزود: پس شایسته است به جای آنکه به فکر تغییر نام استان باشیم نیازهای مهم تر را در اولویت قرار دهیم تا زمینه هر چه بیشتر رشد و بالندگی سرمایه های کشورمان را فراهم کنیم چون در این برهه دشمن با تمام دسیسه ها تصمیم گرفته است که مکتب و فرهنگمان را تغییر دهد پس مسلح به سلاح بصیرت باشیم.

به گزارش ایل بانو چند روزی است که اعضای  شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه وبویراحمد با  تغییر نام استان موافقت کردند و راهکارهایی نیز برای تسریع در این زمینه ارائه دادند تا ظرف ۲۰ روز آینده تکلیف این طرح چند ساله مشخص شود که این مصوبه با واکنش جمع زیادی از موافقان و مخالفان در رسانه های استان روبه روشده است.

شهید والامقام سردار یارمحمد کشاورز  اهل شهرستان چرام بود که بر اثر جراحات شیمیایی دوران دفاع مقدس 4 فروردین 1386 در بیمارستان صنعت نفت گچساران بستری شد و به جمع یاران شهیدش پیوست.

 انتهای پیام/م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.