گروه: اخبار استان خبر: 79627 / تاریخ انتشار : 1395/8/24 ساعت : 20:57
صبح زاگرس گزارش می دهد:

بهشت کودکان یاسوجی اینجاست + تصاویر

تقویت حافظه، زیبا و نورانی شدن چهره، افزایش نور چشم و افزایش صبر از مهمترین فواید خواندن قرآن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،امروزه تربیت کودکان مستلزم زمان زیادی است و کودکی که با قرآن مانوس شده باشد باذهنی بدور از آلودگی وتربیتی شایسته همراه باروح و روانی شادو عزت نفسی بالا پا به اجتماع می گذارد.

تقویت حافظه، زیبا و نورانی شدن چهره، افزایش نور چشم و افزایش صبر از مهمترین فواید خواندن قرآن است.

پس چه خوب است که فرزندانمان در فضای پاک ومقدس قرآنی پرورش یابند و رنگ و بوی خدایی به خود بگیرند.

قرآن این هدیه باارزش آسمانی،از جایی آمده که هیچ گونه بدی درآنجاوجودنداردو همه خوبی وپاکی  است.

مطمئن باشیم خالق مهربان برای ماچیزی رابه ارمغان آورده که باآن هدایت وسعادتمند شویم پس وقتی راه را بلدیم چرابی راهه برویم.

یکی از مربیان جامعه القرآن در شهر یاسوج درباره اهمیت آموزش قرآن در دوران خردسالی اشاره کرد و گفت: ازداستان های قرآنی وبازی های متفاوت و الفاظ قرآنی برای مشتاق کردن بچه هابه این کتاب آسمانی استفاده می کنیم.

 

خانم محمدی با بیان اینکه خانواده هااستقبال مناسبی ازمهدهای قرآن برای فرستادن بچه های خود دارند، افزود: خانواده ها دوست دارندفرزندانشان زیرسایه قرآن بزرگ شوند و آموزه های قرآنی رادر زندگیشان به کارببرندو تا الآن کسانی هم که از آموزه های قرآنی استفاده کرده اندموفق شده اند.

وی اظهار کرد: چنانچه قرآن به روش درست آموزش داده شود و با گوشت و پوست و خون کودکان و نوجوانان آمیخته شود بهترین زندگی راهم دردنیاهم درآخرت خواهندداشت.

محمدی در پاسخ به این سوال که چگونه می توان حضورقرآن را در شبکه های اجتماعی پررنگ تر کرد نیز گفت:درشبکه های اجتماعی می توان برنامه های جذاب وشادی برای کودکان و نوجوانان قرارداد که برگرفته ازقرآن وداستانهای قرآنی باشد.

 

وی توصیه هایی به مردم وخانواده هابرای انس باقرآن کرد و گفت:خانواده ها در وهله نخست خودشان درمسیر آشنایی با قرآن قدم بردارند و رفتارشان قرآنی باشد وبعد از آن نیز فرزندانشان را با تشویق به این کارسوق دهند.

این فعال فرهنگ قرآنی در یاسوج ابراز داشت: مسئولان بیشتر به قرآن توجه کنند و بچه ها را در این زمینه تشویق و ازسختگیری های بی مورد پرهیزکنند.

یکی از شهروندان یاسوجی نیز گفت:قرآن خواندن برای کودک و آموزش قرآن به کودک اثراتش را در بزرگسالی نشان می دهد.

نخبگان جامعه به منظورترویج فرهنگ قرآنی سبک زندگی اسلامی به صورت جهادگونه ومطالبه گرایانه پابه عرصه جهادبگذارند

مسئول موسسه قرآنی ترنم وحی نیز گفت: چه گویم که ناگفتنی بهتراست فضای تربیت کودک ونوجوان فضای بسیارحساسی است وصرف گذاشتن نام قرآن بریک مهدباری ازدوش کسی برنمی دارد و نیاز است که نخبگان جامعه به منظورترویج فرهنگ قرآنی سبک زندگی اسلامی به صورت جهادگونه ومطالبه گرایانه پابه عرصه جهادبگذارند.

کشواد جمال فرد افزود: بایدهرکس به اندازه توان خودچه دربعدمعنوی و چه در بعد مادی به امر ترویج قرآن کمک نماید ،که متاسفانه درجامعه مانه تنهااین ضرورت احساس نشده است چه بساخیلی ازفعالان ومسئولان فرهنگی استان کمکی نکرده اند.

وی بیان کرد: دربسیاری ازمواردمانع حضورافراد خوش فکر و کم بضاعت مالی دراین صحنه شده اند و غافل از اینکه دشمن برای ترویج فرهنگ خودازهیچ  هزینه وکوششی فروگذار نمی نماید.

این فعال فرهنگی عنوان کرد: برخی از مسئولان اذعان می دارند اگرفعالان قرآنی از خود سرمایه ندارند "غلط میکنندکه قرآن راترویج دهند" که این توهین بزرگی است.

جمال فرد بیان کرد: آموزش قرآن درسنین کودکی به صورت "کلاسیک"برای کودکان خسته کننده است ومفاهیم وارزش های قرآنی بایددرقالب سبک هنری-بازیهای کودکانه وسایرروش هایی که کودکان رابه خودجذب نماید در راستای ایجادانس ومحبت قرآنی ارائه شود.

وی ادامه داد: هربرنامه دیگرخارج ازاین مسیردر دراز مدت موجب خستگی کودکان وفاصله گرفتن ازقرآن می شودیابه عبارت دقیق تر زبان فهم قرآن برای هرسن و هر قشرمناسب باشرایط یادگیری درک وفهم آن گروه طراحی شود.

مسئول موسسه ترنم وحی ابراز داشت: دربحث مفاهیم قرآن هیچ استانداردی درکشورتعریف نشده است وروشهای موجودهمه روشهای سلیقه ای است که برخی ازافراددلسوزباتوجه به سطح دانش خودوفضای فرهنگی که درآن قرارگرفته اندابداع و درموسسات خودبه کارمی گیرند.

جمالفرد افزود:دراین روش کمترین استفاده ازآموزش های غیرمستقیم شده است که آموزش مستقیم برخی ازمفاهیم قرآن درقالب های موجودباعث شده که کودکان درک درستی ازآنهانداشته وکم کم این مفاهیم برای آنان نامفهوم یادورازدسترس باشد.

این فعال قرآنی ابراز داشت: ازاسباب کشی ودرگیری باصاحبخانه ها و تلاش برای اقناع حرص وولع آنهادرپرداخت رهن واجاره خانه هایی که اصلا شایستگی دارالقرآن بودن راهم ندارندفراغتی نداریم که بخواهیم به روش واصول آموزش قرآنی فکرکنیم.

وی گفت: مسئولین استان هم درخواب زمستانی درغارهای خوش نشین وبدورازدغدغه قرآن خواب های خوش می بینندو هر ازگاهی دررسانه های مختلف اخباری می دهندکه اگرکذب نباشدحداقل غلو است.

جمال فرد افزود: به عنوان یک بسیجی و سربازگمنام دوسال پشت درب اتاق فرمانده سپاه استان منتظر ملاقات برای بیان مشکلات وقت صرف کرده ام اما تاکنون موفق نشده ام و بدبخت به سربازی که درجبهه فرهنگی حتی نمی تواندفرمانده خود راببیند.

انتهای پیام/ط/200

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.