گروه: اخبار استان خبر: 79438 / تاریخ انتشار : 1395/8/16 ساعت : 19:44
بمناسبت هفته کتابخوانی :

پیشنهاد مسئولان چرام برای کتابخوانی + عکس

مدیران و مسئولان چرامی در جهت ترویج آداب کتابخوانی و مطالعه در این شهرستان پیشنهاداتی دادند که خواندن این جملات جالب است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رهبر انقلاب در این باره می فرماید: «این باید یک سیره و سنت در بین مردم ما بشود که کتاب بخوانند و به بچه هایشان یاد بدهند.»

به گفته اکثر جامعه شناسان، اقوام و مللی که با مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته است، توانسته اند فرهنگی ماندگارتر و پویاتر از خود به جای بگذارند.

یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است .

بر همین منوال برخی از مسئولان شهرستان چرام در جهت ترویج این فرهنگ و همچنین افزایش سطح مطالعه در شهرستان پیشنهاداتی دادند که جالب است.

 

ئال

امام جمعه چرام  بمناسبت هفته کتابخوانی و روش درست مطالعه ،اظهار داشت: ما انشالله پیشنهاد می دهیم که انجمن کتابخوانی شهرستان چرام درصدد برگزاری دوره صحیح خوانی و روش درست مطالعه باشند.

 

حجت الاسلام افشار افزود:برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یک برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است که با ارایه راهکارها، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه ایرانی عملی ساخته و به تداوم این فرهنگ در جامعه بینجامد. 

 

فرماندار چرام نیز با بیان اینکه مهم ترین محورهایی که در راستای تحقق این سیاست فرهنگی و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی بایستی مدنظر قرار گیرد، گفت: ما کتاب اهمیت را می دانیم ولی به آن اهمیت نمی دهیم.

بقل

این مسئول به مطالعه در فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت:مطالعه شخصی من در ساعات خارج اداری در فضای مجازی بسیار کم بوده ،به صورتی که روزانه فقط بیست دقیقه در شبکه های اجتماعی گردش دارم.

 

فتاح پور اضافه کرد:بصورت اختیاری اعضای شورای اداری عضو کتابخانه عمومی شر خواهند شد و برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب در چرام می تواند به فرهنگ مطالعه کمک کند.

 

معاون فرماندار چرام در این رابطه تصریح کرد:بهترین سند برای منابع ما کتاب است و ما می توانیم با برگزاری مسابقات کتابخوانی در مقاطع تحصیلی انگیزه ای جهت مطالعه عمومی دانش آموزان ایجاد کنیم.

ذزطط

پاداش افزود:مقاطع مختلف تحصیلی ما پتانسیل و انگیزه کافی را جهت مطالعه کتاب نسبت به اقشار دیگر دارندکه با اعمال بلندمدت این فرهنگ جوانانی با مطالعه بالا خواهیم داشت.

 

وی اضهار داشت:شخصا استفاده ای از شبکه های اجتماعی  ندارم ولی از فضای مجازی فقط درحد رصد سایت های محلی استفاده ای کوتاه مدت دارم.

 

ثقفغعهنم

در آخر بخشدار چرام نیز به ساعات مطالعه خود و همچنین به عدم دسترسی کتاب به مناطق مختلف پرداخت و گفت:روزانه بطور میانگین از بیش از 2 ساعت مطالعه دارم و اگر وضعیت دسترسی کتاب به مناطق مختلف شهرستان آسان شود،کمک خوبی به مطالعه کنندگان خواهد شد.

 

گفتنی است که کتاب و کتابخوانی، هنوز در میان مخاطبان و علاقه مندان به مطالعه و تحقیق جایگاه ویژه خود را دارد و بخشی از سبد فرهنگی این اقشار را به خود اختصاص می دهد. 

 

انتهای پیام/پ

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.