گروه: اخبار استان خبر: 78731 / تاریخ انتشار : 1395/8/1 ساعت : 10:10
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج:

خود تحریمی، خود فروشی برای خودستایی/ نداشتن چشم انداز بلند مدت مشکل اساسی در مدیریت استان

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج گفت: از اشکالات اساسی در مدیریت استانی نداشتن چشم اندازهای میان مدت و بلند مدت و متناسب برای توسعه استان و توقف بر اهداف حداکثر 4ساله دولت ها در استان است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید حسین عبدی پور جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر سی سخت با بیان اینکه به عنوان یک دانشجوی انقلابی و مطالبه گر وظیفه خود می دانیم که نسبت به مشکلات و معظلات استان و کشور بی تفاوت نباشیم، تصریح کرد: در مطالبه گری از مسئولان و پیگری وضع موجود نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

وی به استعدادهای خدادادی و ظرفیت های بالقوه و بالفعل استان و به خصوص شهرستان  دنا و شهر سی سخت اشاره کرد و گفت: این سؤال را در ذهن همگان به وجودمی آید که چه عاملی سبب شده است تا پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی بروز و ظهور آن ها حرکتی لاکپشت گونه را نمایان سازد.

عبدی پور ضمن اظهار اینکه از اشکالات اساسی در مدیریت استانی نداشتن چشم اندازهای میان مدت و بلند مدت و متناسب برای توسعه استان  و توقف بر اهداف حداکثر 4 ساله دولت ها در استان است، تاکید کرد چنین نگاهی درآمدزایی را در خام فروشی می داند و تولیدات را فقط بر روی شاخه های درخت می بیند و این از آن جهت است که انتهای تفکر مسئولان خروج میوه از انبار هاست و برای  فروش و صادرات اقتصادی در قالب بسته بندی های نو کمتر توجه شده است لذا این امر سبب می شود که تنها راه حل کشاورزان ما برای فروش محصولاتشان، دلال ها و واسطه ها باشد که با ارزان ترین قیمت می خرند و با گرانترین قیمت می فروشند.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد یاسوج با تاکید بر مشکلات کشاورزان استان، افزود: امروز دغدغه کشاورزان ما بهای تلاششان است، کشاورزان ما گوششان پر است از وعده هایی که هر چهارسال یک بار کلید میخورند و قفلی را باز نمیکنند.

این فعال دانشجویی گفت: بارها در نطق های انتخاباتی و سخنان مدیران شنیده ایم که شهر سی سخت شهر توریستی و مکانی بکر برای گردشگران است. اما دریغ از یک پیشنهاد عالمانه که مرهمی باشد بر زخم های این مردم.

وی به مشکلات و معضلات بخش گردشگری استان اشاره کرد و تصریح کرد: روند حاضر نشان از آن دارد که برخی از سرمایه گذاران خارجی با چراغ سبز مسئولان قصد دارند تا با سو استفاده از فضای گردشگری شهرهایی مثل سی سخت  اقدام به پروژه هایی همانند ایجاد هتل 5 ستاره نمایند که نه تنها به اقتصاد منطقه کمک نمیکند بلکه خود باعث ایجاد مشکلات و معضلات  فرهنگی می شود.

عبدی پور در بخش دیگری از صحبت های خود به مسائل روز کشور پرداخت و بیان کرد: عدم اعتماد به نیروی داخلی و در اختیار نهادن منابع ملی به بیگانگان پرسشی است که چرایی آن را باید در نوع نگاه  به اداره کشور توسط بعضی از دولتمردان جستجو کرد.

وی افزود: از موضوعات مهم و اساسی که در حوزه ملی باید مورد توجه قرار گیرد و اخیرا هم بحث های زیادی پیرامون آن انجام شده است قراردادهایی است که در حوزه های اقتصادی و سیاسی ما بین دولتمردان و طرف های خارجی منعقد شده است.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج با اشاره به قراردادهایی همچون (آی پی سی)، (اف ای تی اف) و قرارداد مربوط به خرید هواپیما، اظهار کرد: آی پی سی شمه ای از قراداد کرسنت است که در حوزه نفت و گاز منعقد شده است. اینکه ما نیروی داخلی را ناکارامد بدانیم و منابع ملی را در اختیار طرف خارجی قرار دهیم  و با بیکارکردن جوانان خود امتیازهای اکتشاف و بهره برداری در میادین نفت و گاز را به شرکت های خارجی و ان هم 25 سال واگذار کنیم در کجای سیاست های اقتصاد مقاومتی می گنجد؟ و چگونه می خواهد اقتصاد ما را مقاوم کند؟

وی همچنین تصریح کرد: قراداد اف ای تی اف و قراداد مربوط به خرید هواپیماهاست تعجب آورتر هستند چراکه طرف خارجی برای ما شرط هایی را در راستای سیاست استعماری خود تعیین کرده است، جای بسی تأسف است که  مسئولان  با تن نهادن به چنین قرادادهایی همسو با بیگانگان چوب حراجی بر عزت ملی بزنند.

این فعال دانشجویی منعقد شدن چنین قرار دادهایی را مصداق بارز خود تحریمی و طنز تلخی دانست که آینده گان ما را به خاطر آن ها نخواهند بخشید و تاکید کرد:
خود تحریمی یعنی مهر تأییدی بر 37 سال تحریم های ظالمانه، خود تحریمی یعنی همسویی با نظام سلطه، خود تحریمی یعنی خلاف عزت حکمت و مصلحت و بالاخره خود تحریمی یعنی خود فروشی برای خودستایی.

عبدی پور گفت: ما جوانان انقلابی بر این باوریم که تا در بخشی از بدنه تصمیم سازی وزارت خانه ها رویکرد غربگرایی حاکم است ، تجربه های تلخ تر از برجام ها و کرسنت ها در راه است. و اگر مردم و مسئولان پای کار نیایند خسارت ها در پیش خواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج تاکید کرد: مسئولان محترم در هر سطحی اعم از استان تا کشور صدای ما جوانان  را خوب بشنوند که نسل چهارم انقلاب برای پیشرفت استان و ایران اسلامی خیز بلندی برداشته است.

منبع: بسیج دانشجویی استان

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.