گروه: بویر احمد خبر: 78686 / تاریخ انتشار : 1395/8/1 ساعت : 09:23
خط و نشان رییس شورای قضایی کهگیلویه و بویراحمد

دستگاه های اجرایی استان وظایفشان را به خوبی انجام نمی دهند

رییس شورای قضایی استان درباره مسئولیت مردمی دادستان ها گفت: دستگاه های اجرایی استان وظایفشان را به خوبی انجام نمی دهند و بایستی دادستان ها به این مسائل ورود کنند تا مردم نسبت به حاکمیت بدبین نشوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،جلسه کاهش جمعیت کیفری با تأکید بر رسیدگی دادستان ها به مشکلات مردم و دولت در در دستگاههای اجرایی و جایگزینی مجازات های تکمیلی برای کاهش زندانیان و کمتر شدن هزینه های دستگاه قضایی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی  رییس شورای قضایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای مجازاتهای جایگزین به معنی مماشات با افراد سودجو نیست، زیرا سیاستگذاری جدید دستگاه قضایی کشور به سمت ساماندهی کیفی تر مجازات های کیفری حرکت کرده است.

وی اظهار کرد: توصیه می شود در پرونده های دعوای خانوادگی، مسائل زن و شوهر و تصادفات غیر عمد حبس داده نشود  مگر در جاهایی که استثنایی به وجود آمده باشد.

رییس شورای قضایی استان گفت: دادستان ها با محکومین مواد مخدر، قاچاقچیان کالا، اشرار و جرایم مخل امنیت تعارف نکنند و در دعواهای خشن در کنار مجازات های کیفری، مجازات های تکمیلی مانند تبعید را در نظر بگیرند و حکم به گونه ای باشد که فرد اصلاح شود.

وی ادامه داد: به زورگیران رحم نکنید، زیرا دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندانیان شامل اشرار و سارقین نمی شود.

رییس شورای قضایی استان درباره مسئولیت مردمی دادستان ها گفت: دستگاه های اجرایی استان وظایفشان را به خوبی انجام نمی دهند و بایستی دادستان ها به این مسائل ورود کنند تا مردم نسبت به حاکمیت بدبین نشوند.

وی آلودگی هوا را از مصادیق تجاوزات به حقوق مردم دانست و عنوان کرد: مسئولیت دادستان ها بیشتر شده است و بایستی تلاش کنند که به عنوان مدعی العموم اجازه ندهند مدیران سهل انگار حقوق مردم را نادیده بگیرند.

وی در ادامه، مدیریت متهمین بازداشت موقت و تحت قرار را ضروری دانست و با تمایز نوع جرم و تعیین مجازات مناسب گفت: نظارت بر حوزه های قضایی، برخورد با سارقین سابقه دار و بازدید از زندان به صورت ماهیانه را از اولویت مهم دادستان ها است.

در ادامه، مهرداد کرمی دادستان مرکز استان نیز با تأکید بر رعایت آیین نامه کاهش جمعیت کیفری گفت: شرایط مناطق جغرافیایی و اجتماعی کشور تا اندازه ای متفاوت است و بایستی این آیین نامه به تناسب نیازهای هر استان بومی سازی شود.

وی گفت: قاضی ناظر زندان در روزهای کاری هفته در زندان حضور دارد و برای تأمین امنیت مردم از هیچگونه تلاشی دریغ نمی کنیم.

کرمی گفت: دستور العمل ریاست قوه قضاییه به صورت یک دوره آموزشی در راستای کاهش جمعیت کیفری برگزار می شود و امیدواریم در آینده نتایج مثبتی به بار آورد

انتهای پیام/ر/د
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.