گروه: اخبار استان خبر: 78632 / تاریخ انتشار : 1395/7/28 ساعت : 10:51
استقبال اندک مشترکان از طرح فاضلاب

آبفای شهری بویراحمد به مشترکان فاقد امتیاز فاضلاب اخطار داد

شرکت آبفای شهری بویراحمد در اخطاریه ای مشترکانی که امتیاز فاضلاب خریداری نکرده اند را به قطع آب آشامیدنی و معرفی به دستگاه قضایی هشدار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در این اخطاریه که از سوی شرکت های پیمانکاری به مشترکان آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد تحویل داده می شود به مشترکان اخطار داده شده است تا برای خریداری و تعیین وضعیت امتیاز فاضلاب به اداره آبفای شهری واقع در جنب اداره کل گمرک کهگیلویه و بویراحمد مراجعه کنند در غیر اینصورت آب آشامیدنی واحد ساختمانی آنها به مدت 24 ساعت قطع و به مراجع قضایی ارجاع داده خواهند شد. 

برخی از شهروندان یاسوجی نسبت به این قضیه معترض بوده و در گفت و گو با پایگاه خبری صبح زاگرس اظهار کردند: در برخی از نقاط شهرستان بویراحمد هنوز فاضلاب اجرایی نشده و اخطاریه قطع آب به درب منزل آنها ارسال شده است.

 برخی نیز از گرانی هزینه خریداری امتیاز فاضلاب به شدت گلایه کردند و خواستار کاهش قیمت خرید امتیاز فاضلاب شدند.

نماینده یکی از پیمانکاران در شهر یاسوج گفت: براساس لیستی که اداره آبفای شهری در اختیار این شرکت پیمانکاری قرار داده مشترکان موظفند برای تعیین تکلیف امتیاز فاضلاب واحد های مسکونی و تجاری خود به شرکت آبفای شهری بویراحمد مراجعه کنند.

وی بیان کرد: برخی از شهروندان و مشترکان نیز هزینه خرید امتیاز فاضلاب را پرداخت کرده اند اما فیش پرداختی انها در سیستم ثبت نشده است و ضروری است که برای ثبت فیش خود در سامانه شرکت آبفای شهری بویراحمد اقدام کنند.

این نماینده شرکت پیمانکاری هزینه خرید امتیاز فاضلاب در شهر یاسوج برای طبقه همکف را یک میلیون و 20700 تومان ، طبقه بالا 516 هزار تومان و واحدهای تجاری را یک میلیون و 197 هزار و 800 تومان عنوان کرد.

مسئول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دولت برای اجرای شبکه فاضلاب در سطح کشور و استان کهگیلویه وبویراحمد هزینه بالایی را صرف کرده و شرکت آب و فاضلاب نیز در راستای توسعه شهری در شهرستان بویراحمد این طرح را تا 98درصد اجرایی کرده است.

نگهدار معادی جو افزود: براساس بخشنامه وزارت نیرو و به دلیل جوابگو نبودن اعتبارات دولتی، شهروندان باید برای اجرای کامل طرح فاضلاب همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهروندان و مشترکان باید در راستای مسائل بهداشتی و زیست محیطی فاضلاب واحدهای مسکونی و تجاری خود را به شبکه فاضلاب متصل کنند، گفت: طرح فاضلاب در شهر یاسوج تنها در مناطق کمتر توسعه یافته مانند شهرک جهاد و شهرک ولایت اجرایی نشده است و تلاش می شود که این مناطق نیز در آینده به شبکه فاضلاب متصل شوند.

معادی جود از استقبال کم شهروندان یاسوجی برای خریداری امتیاز فاضلاب گلایه کرد و گفت: انتظار می رود مردم و مشترکان با همکاری و مشارکت گسترده خود مسئولان شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد را در اجرای موفق طرح های شبکه فاضلاب یاری کنند.

برای مشاهده جدیدترین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد و اخبار داغ و متنوع از ایران و جهان عضو کانال تلگرام صبح زاگرس شوید: ( آدرس کانال تلگرام:  @sobhezagros) کلیک کنید.

کانال تلگرام صبح زاگرس به عنوان فعال ترین کانال خبری استان کهگیلویه و بویراحمد آماده دریافت سوژه ها، تصاویر و گزارش های مخاطبان گرامی است. سایت و کانال صبح زاگرس را به دوستان خود معرفی کنید.

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.