گروه: اخبار استان خبر: 78489 / تاریخ انتشار : 1395/7/24 ساعت : 10:55

کتاب زندگی نامه شهید سید قاسم مهریان وارد بازار نشر شد

کتاب زندگی نامه شهید سید قاسم مهریان با عنوان پیک انقلاب وارد بازارنشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، این کتاب به قلم سید سعید مهریان، برادر این شهید در یک سال و مصاحبه با بیش از 100 نفر تهیه و تنظیم شده است.

کتاب پیک انقلاب در تیراژ هزار جلد، در قطع رقعی و در چهار فصل با عنوان های پیک انقلاب یک و دو، ستاره گردان امام رضا (ع) رؤیاهای صادقه و کرامات شهید مهریان توسط انتشارات چویل چاپ و روانه بازار نشر شده است.
فصل های نخست و دوم این کتاب به مبارزه های سیاسی شهید مهریان علیه رژیم طاغوت می پردازد.
این شهید که مبارزه سیاسی اش را از دوره دبیرستان شروع کرد، در سال 53 در دبیرستان کورش کبیر مصیری (مرکز شهرستان رستم) با اجرای تئاتری با عنوان نققا جریان استبداد را با زبان هنر به چالش کشید.
او که به عنوان یک چهره انقلابی مبارزه سیاسی اش را با توزیع اعلامیه های بنیان گذار کبیر انقلاب از سنین نوجوانی شروع و تا پیروزی انقلاب ادامه داد، از هیچ خطر و گزندی در این راه واهمه نداشت.
بارها به وسیله مأموران ژاندارمری تحت تعقیب قرار گرفت و دست گیر شد ولی هیچ گاه دست از مبارزه برنداشت. 
او تظاهرات علیه رژیم شاه در شهرستان رستم را برنامه ریزی و مدیریت می کرد و درواقع پیک انقلاب در منطقه بود.
شهید مهریان یک بار در سال 56 در ارومیه به وسیله ساواک و یک بارهم در پاییز 57 به وسیله نیروهای ژاندارمری به دلیل فعالیت علنی علیه رژیم شاه دستگیر و روانه زندان شد.
او روز 21 بهمن 57 بر تلی از سنگ و در جمع مردم علیه رژیم شاه سخنرانی کرد که نیروهای پاسگاه بابامیدان به محل سخنرانی یورش بردند و مردم را پراکنده کردند. 
شهید مهریان با پیروزی انقلاب در کسوت یک معلم هنرمند برای تثبیت انقلاب به سهم خود متحمل زحمات زیادی شد. 
وی در نهایت در سال 65 به جبهه اعزام و در عملیات کربلای 8 به عنوان آرپی جی زن و یکی از ستاره های لشکر پیاده 19 فجر فارس رشادت زیادی از خود نشان داد. 
شهید مهریان به عنوان معلم اخلاق و قرآن در توسعه فرهنگ قرآنی حتی در خط مقدم می کوشید و او به واقع یک نیروی کارآمد در هر 2 جبهه جنگ نرم و سخت بود. 
بعد از این که در رویای صادقه حضرت فاطمه به او مژده شهادت داده شد، در روز ششم تیرماه سال 66 با اصابت ترکش به پهلویش مجروح و پس از انتقال به بیمارستان اهواز به فیض عظیم شهادت نائل شد.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
رضا
1395/9/15 - 00:51
یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی میداریم، ایشان معلم اخلاق و دین و قرآن و احکام اینجانب در دوره ابتدایی در مدرسه ء تل سفید منگودرز بودند و در صف صبحگاهي همیشه از رشادت و شهادت رزمندگان ميگفتند، یک جمله از او همیشه در ذهنم میباشد که در وصف شجاعت خلبانان ما میفرمود خلبانان شجاع ما بر فراز شهرهای عراق پرواز میکنند و آنتن تلوزيون عراقيها را با خود میآورند اما مردم عادی را بمب باران نمیکنند،شور و شوق انقلابی عجیبی داشتند، با دانش آموزان بسیار دوست و رفیق بود و برنامه های تئاتر در مدارس و روستاها برگزار میگردند،به نماز و دعا خصوصا در مدارس بسیار اهمیت ميدادند و دعای فرج امام زمان (عج)را کپی و تحویل دانش آموزان ميدادند و ما هر روز در مدرسه در فضای باز نماز جماعت برگزار میکردیم،
rateup 4
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.