گروه: بویر احمد خبر: 78411 / تاریخ انتشار : 1395/7/21 ساعت : 13:46

نماز ظهر عاشورا در یاسوج اقامه شد + تصاویر

مردم کهگیلویه و بویراحمد در روز عاشورا با شرکت در دسته‌های عزاداری به یاد سید و سالار شهیدان کربلا حضرت امام حسین (ع) اشک ماتم ریختند و نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مردم کهگیلویه و بویراحمد بویژه یاسوج در روز عاشورا با شرکت گسترده در دسته‌های عزاداری به یاد سید و سالار شهیدان کربلا حضرت امام حسین (ع) اشک ماتم ریختند و بر سر و سینه زدند و نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

نماز ظهر عاشورا با حضور انبوه عزاداران حسینی به امامت حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر امام جمعه موقت یاسوج در مصلی امام خمینی(ره) شهر یاسوج اقامه شد.

نماز ظهر عاشورا امام حسین چند رکعت است

امام حسین(ع) ظهر عاشورا در میدان جنگ نماز خواندند، نمازی که در اصطلاح فقه اسلامی «نماز خوف» نامیده می‌شود، نماز خوف مثل نماز مسافر دو رکعت است نه چهار رکعت. یعنی انسان اگر در وطن هم باشد باز باید دو رکعت بخواند برای این که مجال نیست و آنجا باید مخفف خواند. چون اگر همه به نماز بایستند وضع دفاعی‌شان به هم می‌خورد، سربازان موظف هستند در حال نماز، نیمی در مقابل دشمن بایستند و نیمی به امام جماعت اقتدا کنند. امام جماعت یک رکعت را که خواند صبر می‌کند تا آنها رکعت دیگرشان را بخوانند. بعد آن‌ها می‌روند پست را از رفقای خودشان می‌گیرند در حالی که امام همین طور منتظر نشسته یا ایستاده است. سربازان دیگر می‌آیند و نماز خودشان را با رکعت دوم امام می‌خوانند.

 

تصاویر تکمیلی:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---


منبع: پایگاه خبری چهارفصل

انتهای پیام/200

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.