گروه: اخبار استان خبر: 77387 / تاریخ انتشار : 1395/6/28 ساعت : 11:41
مدیرکل بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد:

گلزار سردار شهید "هدایت الله طیب" ثبت ملی شد+عکس

مدیرکل بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گلزار سردار شهید هدایت‌الله طیب ثبت ملی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید مصطفی مهدی در جمع خبرنگاران با بیان این که اسناد مورد نیاز برای ثبت گلزار شهید طیب تهیه شد، افزود: این کار گام بزرگی در استان برای تجلیل از مقام شامخ شهدا به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: گلزار سردار شهید هدایت الله طیب به عنوان اولین گلزار شهید در استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان ثبت ملی شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد هدف از این کار را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و بیان داشت: گلزارهای شهدا جزو مکان‌هایی هستند که می‌توانند همواره مبلغ تمام عیار فداکاری‌ها و ایثار و از خودگذشتگی بهترین افراد امت اسلامی باشند.

مهدی از ثبت ملی مابقی گلزارهای شهدای استان در آینده خبر داد و یادآور شد: شهدا میراث‌های معنوی ما هستند که با ثبت گلزارهای آن‌ها اقدام بزرگی در راستای اجر گذاشتن به ایثارگری آن‌ها در جامعه خواهد شد.

به گزارش ستاد کنگره شهدای استان، شهید هدایت‌الله طیب از جوانان متعهد و انقلابی برخاسته از روستای موگر بخش سوق کهگیلویه و بویراحمد و متولد سال 33 از مؤسسان انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا به شمار می‌رود.

این شهید شاخص با کنار گذاشتن درس و حضور در کشور در روز 5 فروردین سال 61 و در عملیات فتح‌المبین به فیض شهادت رسید.

 

13950627001201_PhotoL

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.