گروه: اخبار استان خبر: 76793 / تاریخ انتشار : 1395/6/14 ساعت : 08:27

غربت شهدای گمنام سی سخت بعد از چهار سال + تصاویر

در حالی که قریب به چهار سال از انتقال پیکر دو شهید گمنام به شهر سی سخت میگذرد تا کنون اقدامات در خور شانی برای ارج نهادن به این دو شهید والا مقام صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس قریب به چهار سال پیش سی سخت مرکز شهرستان دنا میزبان شهدای گمنامی بود که حدود 27 سال در مناطق عملیاتی جنوب کشور آرمیده بودند. پیکر شهدای گمنام با درخواست اقشار و گروههای مختلف مردمی به شهر سی سخت منتقل شد.

 

بعد از انتقال این دو شهید والامقام که بعد از سالها غربت به جمع مردم و در مکانی در خور شان دفن شدند تا کنون اقدام خاصی برای سامان دهی و ایجاد حداقل امکانات برای این دو شهید والا مقام صورت نگرفته است.

 

پیشرفت نصفه و نیمه بنای در نظر گرفته شده در محل دفن این دو شهید گمنام بعد از حدود چهار سال و جاده دسترسی خاکی تپه نور الشهدای سی سخت را بیشتر به تلی از خاک شبیه کرده است.

 

هر چند پیش از این رنجبر مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد در خرداد ماه امسال از پیشرفت۶۰ درصدی این پروژه و تکمیل آن تا یک ماه بعد از مصاحبه خود خبر داده بود ولی بعد از آن دیگر خبری از آغاز مجدد این پروژه نشد.

 

این درحالی است که در جلسات مختلف مسئولان شهرستانی قول آسفالت جاده دسترسی به این مکان فرهنگی که به نوبه خود محل برگزاری مراسمات مختلف است را داده بودند و حتی در یک مورد قرار بود این مسیر 100 متری که در زمستان غیر قابل عبور می شود به همراه جاده کمربندی سی سخت که سال گذشته آسفالت شده سر و سامان یابد.

تصاویر تکمیلی: 
منبع:سفیر دنا
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.