گروه: اخبار استان خبر: 76745 / تاریخ انتشار : 1395/6/13 ساعت : 12:34

شهید کهگلیویه و بویراحمدی که با نماز شب به اوج رسید/ بدرقه شهید با لباس عروسی + تصاویر

شهید همیشه سفارش می کرد اگر می خواهید زندگی موفقی داشته باشید باید ساده زیست باشید و به هم نوع خود کمک کنید و درنهایت سفارش زیادی به دختران و زنان در مسئله حجاب داشت و در وصیت نامه اش هم نوشته بود به نماز اول وقت و حجاب توجه کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،ستوان یکم شهید، آیت صدیقی نژاد در روز آغازین بهار سال 1365 در روستای فارسیان از توابع بخش لودابِ شهرستان بویراحمد دیده به جهان گشود.

دوران کودکی و نوجوانی را در زادگاه خود و تا مقطع راهنمایی سپری کرد و بعد برای تحصیلات بالاتر به شهر آمد.  شهید از کودکی حضور فعالی در هئیت ها و مراسمات مذهبی داشت به گونه ای که او را عالم روستا می نامیدند.شهید آیت صدیقی نژاد؛ مردی که شهید عارف نامیده شد.

 

پدر این شهید بزرگوار می گوید؛ آیت از همان کودکی با این که سن کمی داشت  فهم عجیبی داشت و برای هر کاری که می خواست انجام دهد وضو می گرفت و هیچ گاه نمازش ترک نمی شد.

 

پدر که حالا اشک در چشمانش حلقه بسته بود این چنین ادامه داد: خدا را شکر می کنم که جوان من  مثل حضرت علی اکبر (ع) شهید شد.

 

پدر شهید عنوان کرد: در پنج سالی که آیت در بین ما نیست هر سال روز تولدش را جشن می گیریم. در طول زندگی اش یاد ندارم  که ما را اذیت کرده یا دل ما را رنجیده خاطر کرده باشد.

 

 مادر این شهید عزیز هم می گوید: فرزندم برای رضای خدا قدم در راه جهاد گذاشت و همیشه به من می گفت؛ مادر، چرا روستای ما یک شهید هم نداردٰ؟

مادر از لحظه رفتن شهید به ما گفت: شهید وقتی برای رفتن به مأموریت  آماده شده بود آمد و همه اعضای خانواده را که خواب بودند بوسید و بعد از گذشتن از زیر قرآن و چند قدم رفتن، لحظه ای ایستاد به ما نگاهی کرد و لبخند زنان رفت.

 

مادر می گوید خیلی خوشحال است که آیتش را در راه اسلام داده است: آیت، حق الناس  برایش اهمیت زیادی داشت و همیشه هرچه از خودش داشت به دیگران می بخشید.

 

مادر برایمان تعریف کرد؛ شهید یک شب خواب دیده که یک آقایی به او چایی تعارف کرده و او هم پذیرفته، بعد از او پرسیدم پسرم کدام آقا بود؟ گفت آقایم خامنه ای. شاید یک ماه از این خواب گذشت که خبر شهادتش را آوردند.

 

هم ولایتی ها شهید برایم گفتند که آیت آن قدر دوست داشتنی بوده که همه اهالی روستا وبچه هایی که با او بودند به حالش غبطه می خوردند.

 

شهید آیت صدیقی نژاد درسال 1385 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در دانشکده افسری امام حسین (ع) مشغول به تحصیل شد و در رشته ها و کلاس هایی که شرکت می کرد همیشه از بهترین ها بود.

 

 همسر شهید آیت صدیقی نژاد هم از ویژگی های مرد زندگی اش برایمان گفت: گرچه ایشان توفیق شهادت داشت اما در دوران کوتاه نامزدی واقعاً درس های زیادی از ایشان آموختنم؛ تواضع، وقار، احترام به پدر و مادر و بزرگترها، نماز اول وقت.

 

شهید همیشه سفارش می کرد اگر می خواهید زندگی موفقی داشته باشید باید ساده زیست باشید و به هم نوع خود کمک کنید و درنهایت سفارش زیادی به دختران و زنان در مسئله حجاب داشت و در وصیت نامه اش هم نوشته بود به نماز اول وقت و حجاب توجه کنید.

 

همسر شهید این گونه ادامه داد: به نظر من، نماز های نیمه شب آیت را به اوج رساند. بیشتر روزها هم روزه بود انگار می خواست عارف شود. شاید کمتر کسی دراین دوران پیدا شود که جوانیش را در چنین راهی صرف کند اما باز هم هستند آیت هایی که گمنامند.

 

شهید آیت صدیقی نژاد در تاریخ 13 شهریور سال 1390 در تپه جاسوسان در مبارزه با گروه پژاک به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

انتهای پیام/ر/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.