گروه: اخبار استان خبر: 66199 / تاریخ انتشار : 1395/6/1 ساعت : 00:32

وصیتی از شهیدِ سی سختی که بعد از 28 سال محقق شد+ تصاویر

مسئول هیئت فاطمیون در این باره گفت: عملیات خاکبرداری این مجموعه با استعانت از خداوند منان و توسل به امام رضا (ع) شروع شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهید سید محمد موسوی در سال 1343 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و در سن 21 سالگی پا به جبهه های حق علیه باطل گذاشت .

 

وی بعد از سیزده ماه حضور در جبهه های جنگ تحمیلی با شرکت درعملیات غرور آفرین کربلای 5 در تاریخ 15 بهمن 1365 در منطقه شلمچه همراه با حسین خرازی فرمانده لشکر 14 امام حسین و اسمائیل دقایقی فرمانده لشکر 9 بدر به سوی معشوق خود شتافت.

 

در وصیتنامه این شهید آمده است :اگر من شهید شدم از جدم امام حسین (ع) زیاد تر نبودم لذا از خانواده ام می خواهم برای من مراسم تشییع جنازه و عزاداری برگزار نکنند .

 

در ادامه وصیتنامه این شهید آمده است از دار دنیا قطعه زمینی دارم که از شما می خواهم در آن مسجدی بنا کنید و بدانید که ارث اولاد ائمه و امامان اطهار ما شهادت در راه خدا می باشد.

 

اما وصیت شهید موسوی که به همراه قطعه زمینی به مساحت 800 متر مربع در خیابان دنا در شهر سی سخت قریب 28 سال به فراموشی سپرده شده بود همزمان با میلاد امام رضا (ع) هیئت مذهبی فاطمیون شهر سی سخت اقدام به خاکبرداری از این زمین کرد تا سنگ بنای آغاز عملیات اجرایی این پروژه گذاشته شود.

 

حجه السلام حمید تقی زاده مسئول هیئت فاطمیون در این باره گفت: عملیات خاکبرداری این مجموعه با استعانت از خداوند منان و توسل به امام رضا (ع) شروع شد.وی با بیان اینکه قرار است این زمین به نام نامی حضرت فاطمه زهرا (س) احداث شود افزود:قطعه زمینی در کنار زمین شهید نیز بعد از قیمت گذاری به همین مجموعه واگذار شده است که قرار است به مجموعه مسجد اضافه شود.

 

تقی زاده بیان کرد:در کنار این مسجد که به صورت سازه ایرانی اسلامی ساخته خواهد شد مجموعه ای فرهنگی نیز در نظر گرفته شود.

 

مسئول هیئت فاطمیون سی سخت از مردم و خیرین شهرستان و استان خواست تا با مشارکت در احداث این مسجد سهمی در احداث این مجموعه فرهنگی داشته باشند تا هر چه سریعتر وصیت این شهید والا مقام تحقق پیدا کند.

تصاویر تکمیلی: 
منبع: سفیر دنا
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.