گروه: اخبار استان خبر: 66180 / تاریخ انتشار : 1395/5/31 ساعت : 11:36
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:

نقش جاده پاتاوه- دهدشت در توسعه استان

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جاده پاتاوه-دهدشت که بخشی از راه ارتباطی شمال جنوب ایران است نقش موثری در توسعه استان خواهد داشت، گفت: این راه' به طول 136 کیلومتر یکی از مهمترین طرح های حوزه راهسازی کهگیلویه و بویراحمد است که در سفر رئیس جمهوری به استان برای تخصیص اعتبار، پیشنهاد شده بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسن فدایی افزود:  این راه دارای چهار مرحله است که قطعه های یک و سه این طرح به ترتیب 28 و 20 کیلومتر و فازهای 2 و چهار نیز به ترتیب 28 و 63 کیلومتر طول دارد و هم اکنون در مجموع 67درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرکل راه وشهرسازی کهگیلویه و بویراحمد میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل چهار قطعه این جاده ارتباطی را افزون بر سه هزار و 652 میلیارد ریال اعلام کرد.
فدایی عنوان کرد: حدود 2 هزار و 800 میلیارد ریال از این رقم مربوط به قطعه اول طرح است.
وی افزود: بخش حمل و نقل با 2 هزار و 660 میلیارد ریال بیشترین اعتبار سفر استانی هیات دولت را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: با ابلاغ این اعتبار، بزودی تلاش برای جذب آن و شتاب بخشی اجرای طرحهای بخش حمل و نقل آغاز خواهد شد.
فدایی تصریح کرد: اختصاص اعتبارهای سفر استانی دولت به بخش حمل و نقل گام بزرگی برای کمک به اجرای طرحهای راهسازی استان است.
مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید فعالیت عمرانی بخش راه این استان شتاب گرفت گفت: حدود 50کیلومتر بزرگراه استان در این دولت ساخته شده است.
استان کهگیلویه وبویراحمد دارای 6 هزار و 548 کیلومتر راه است که از این میزان چهار هزار و 715 کیلومتر راه روستایی، یک هزار و 238 کیلومتر راه فرعی، 505 کیلومتر راه اصلی و 97کیلومتر نیز بزرگراه است

انتهای پیام/د
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.