گروه: اخبار استان خبر: 66050 / تاریخ انتشار : 1395/5/28 ساعت : 11:35

خبرنگاران مسایل پزشکی را بدون مشورت از مسئولان و متخصصین انعکاس ندهند

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: خبرنگاران مسایل پزشکی را بدون مشورت از مسئولان و متخصصین انعکاس ندهند زیرا با وجود نیت خیرشان در نهایت به سلامت فردی و اجتماعی ضربه های مهلکی میزنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،  دکتر کیان دهراب پور, در جلسه هیئت مدیره خیرین سلامت با اصحاب رسانه و جراید افزود: امروزه تنها 20 تا 25 درصد هزینه کرد در بخش سلامت باید از طرف دانشگاههای علوم پزشکی صورت گیرد و مابقی باید از طریق همکاری و مشارکت دیگر بخش های دولتی، بخشهای غیر دولتی و به خصوص مشارکت مردم عزیز و رسانه ها انجام شود.

وی بیان کرد: ما امروز دور هم جمع شدیم تا تعامل رسانه را با خیرین سلامت به منصه ظهور رسانده و در ارتقای سلامت فردی و اجتماعی قدم های بزرگی برداریم و در این مسیر از هیچ فکر و عمل خیرخواهانه ای دریغ نکنیم.

دهراب پور ابراز داشت:متاسفانه مشاهده می شود که بعضی از خبرنگاران و رسانه ها با نیت خیر اقدام به کارهای اشتباهی میکنند و آن هم این بوده که بعضی از اتفاقات در عرصه سلامت را بدون اینکه پایه علمی داشته و بدون مشورت با مسوولین و متخصصین مرتبط در سایتها درج می نمایند که با وجود نیت خیرشان در نهایت به سلامت فردی و اجتماعی ضربه های مهلکی میزنند و باعث بدبینی مردم عزیز به خدمات صادقانه درمانی در جامعه به خصوص مردم استان می شوند.
عضو هیئت امنای مجمع خیرین سلامت کشور عنوان کرد: ما از کار خیر با هم صحبت می کنیم ولی میبینیم اقدام این خبرنگاران عزیز خلاف کار خیر بوده و تا حدودی به جامعه شر میرسانند.
دهراب پور عنوان کرد: مردم استان ما با بضاعت اقتصادی ضعیفی که دارند با شنیدن و خواندن این اخبار غیر صحیح، رویکردشان به امور بهداشتی و درمانی در استان ضعیف شده و با وجود مشکلات مالی، کار درمانیشان را در استانهای دیگر انجام داده که غالبا" برتری نسبت به استان ما نداشته و حتی در مواردی استان ما هم قویتر می باشد.
رئیس کارگروه تخصصی سلامت بسیج سپاه فتح استان ادامه داد: پس در تعامل موضوع خیرین سلامت و رسانه این موضوع کوچکی نیست که هزینه ها را برای مردم عزیز استانمان با وجود مشکلات اقتصادی زیادی که دارند بیشتر و بیشتر کنیم، هر چند میدانیم کار این خبرنگاران عزیز از سر خیر و خیرخواهی بوده ولی در عمل خروجی چیز دیگریست.
 مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون در عرصه سلامت، خدمات دولتهای مختلف را بوضوح در استانمان دیده ایم که از هیچ موردی کوتاهی نکرده تا بهترین خدمات بهداشتی و درمانی در استانمان صورت گیرد به خصوص طرح جدید تحول نظام سلامت.
دهراب پور بیان کرد: امروزه دیده شده خدماتی که در استان ما در رابطه با بهداشت و درمان صورت میگیرد در بسیاری از قسمتها بالاتر از استانهای هم طراز بوده و ما باید قدر این نعمات را بدانیم، امروزه همه بیماران سرطانی کار درمانیشان از لحاظ شیمی درمانی در استان ما صورت میگیرد و شهر دهدشت دارای ام آر آی میباشد و از خدمات بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در استان بهره مند شده ایم.
وی گفت: پس قدر بدانیم و امنیت اجتماعی جامعه را با بعضی از خبرهایی که قطعا از سر خیر خواهی بوده به خطر نیندازیم و بجای اینکه بخواهیم دماغمان را تمیز کنیم چشممان را کور نکنیم.
 
انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1395/5/28 - 15:07
کیان جان به جای این برید حساب و کتاب کارکنان اداری بیمارستانها رو رصد کنید بعد بیا توضیح بده چطوری یه حسابدار باید 5000000تومن کارانه بگیره یه پرستار 600000
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.