گروه: اخبار استان خبر: 66035 / تاریخ انتشار : 1395/5/27 ساعت : 19:47

70 درصد واحدهای تیرچه و بلوک استان بدون مجوزند

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 70 درصد واحدهای تولید تیرچه و بلوک این استان مجوز فعالیت ندارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در چندین دستور کار برگزار شد.

یکی از دستور کارها در خصوص وضعیت واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

مهدی متقیان مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت استاندارد واحدهای تولید مصالح ساختمانی اظهار کرد: در حال حاضر 70 درصد از واحدهای تولید تیرچه و بلوک بدون مجوز هستند.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت و معدن و همچنین صنف مصالح ساختمانی بدون هماهنگی مجوز صادر نکنند تصریح کرد: باید این واحدها مدرک پایه استاندارد داشته باشند.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به تعداد 40 واحد از این واحدهای تولیدی هشدار داده‌ایم که اگر مجوز نداشته باشند پلمب خواهند شد.

مدیرکل استاندارد استان در همین خصوص گفت: بر همین اساس تعداد 25 واحد را پلمب کردیم و تعداد 15 واحد هم اصلا مراجعه‌ای به ما نداشتند.

متقیان تصریح کرد: پرونده این تعداد را به دادگاه خواهیم فرستاد در حالی که تعداد 13 واحد نیز تعهد دادند که به دنبال مجوز می‌رویم اما رفتند و دیگر مراجعه‌ای نداشتند.

این مسؤول در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: تاکنون از بین این همه واحد تولیدی تیرچه و بلوک تنها 5 واحد توانسته‌اند مجوز استاندارد کسب کنند.

عضو شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در استان تعداد 8 واحد سی‌.ان‌.جی غیر استاندارد وجود دارد و از صنعت و معدن و تجارت خواسته‌ایم که مجوز دیگری صادر نکنند و اکنون وظیفه داریم که همه آن‌ها را پلمب کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.