گروه: اخبار استان خبر: 65951 / تاریخ انتشار : 1395/5/26 ساعت : 12:08
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد؛

دستاوردهای حوزه سلامت در سفر هیات دولت/اختصاص ۹۷ میلیارد تومان به بخش سلامت استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۹۷ میلیارد تومان به تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمان این استان در سفر هیئت دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رضا چمن یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای سفر هیئت دولت را در فصل سلامت دانست و اظهارکرد: در این سفر ۹۷ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمان استان مصوب شد که با تخصیص این اعتبارات در یکی دو سال آینده رشد چشمگیری را در حوزه سلامت شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در احداث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی شهر یاسوج، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات به تکمیل این بیمارستان اختصاص داده می‌شود، افزود: امیدواریم با تحقق صددرصدی اعتبارات، شاهد افتتاح این بیمارستان در سال ۹۶ باشیم.

 چمن تصریح کرد: بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی یاسوج در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل و بهره‌برداری به حدود ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی به پروژه‌های افتتاحی حوزه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد در سفر هیئت دولت اشاره و بیان کرد: بیماری های قلبی و عروقی امروزه شایع‌ترین علت مرگ و میر در کشور و استان هستند که با افتتاح بخش جراحی قلب، آنژیوگرافی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام سجاد(ع) در سفر هیئت دولت به یکی از اساسی ترین نیازمندی ها پاسخ داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه راه‌اندازی این پروژه‌ها نتیجه فعالیت و پیگیری‌های مستمر حوزه بهداشت و درمان استان بود، گفت: بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای بهره‌برداری از این ۳ پروژه بزرگ قلب هزینه شد.

 چمن عنوان کرد: بخش جراحی مغز و اعصاب و دستگاه ام.آر.آی دهدشت، از مهم‎ترین نیازهای اساسی شهرستان کهگیلویه بزرگ بود که با حمایت دولت و وزیر بهداشت، شاهد افتتاح این پروژه‎ها در سفر هیئت دولت بودیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۸ میلیارد تومان برای راه‌اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب و بالغ بر ۵ میلیارد تومان برای راه‌اندزای ام.آر.آی دهدشت هزینه شد.

این مسئول با بیان اینکه در بحث برخی از تجهیزات اساسی موردنیاز مردم اقدامات خوبی در سال‌های اخیر انجام شد، گفت: دو دستگاه ام.آر.آی در شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران و دو دستگاه سی.تی.اسکن در یاسوج و گچساران راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی در شهرهای بزرگ غیردانشگاهی گچساران و دهدشت را از دیگر دستاوردهای مهم حوزه سلامت در سال‌های اخیر عنوان کرد.

وی به رشد چشم‌گیر شاخص‌های سلامت در این استان اشاره داشت و ابراز کرد: در طول ۳۸ سال گذشته ۲۶۰ خانه بهداشت در استان احداث شده بود، این در حالی است که طی دو سال گذشته ۸۰ خانه بهداشت به خانه‌های بهداشت ملکی استان افزوده شد و احداث این تعداد خانه بهداشت در این مدت زمان اندک اتفاق بزرگی بود.

 چمن ادامه داد: در حالی که در گذشته سالانه به طور متوسط ۳ دستگاه آمبولانس به ناوگان خودرویی دانشگاه علوم پزشکی اضافه می‌شد، در سه سال اخیر ۳۵ دستگاه آمبولانس مجهز به ناوگان خودرویی دانشگاه اضافه کردیم.

چمن با بیان اینکه در سال‌های آینده شاهد ارتقاء بیشتر حوزه سلامت در استان خواهیم بود، گفت: توجه ویژه به بخش سلامت استان در آینده نیز استمرار دارد.

انتهای پیام/م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1395/5/26 - 14:56
جناب بفرما برای شهرستان دنا بالاخص سی سخت چه کردی
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.