گروه: اخبار استان خبر: 65554 / تاریخ انتشار : 1395/5/19 ساعت : 14:45
شهدای 19 مردادنفت وگاز گچساران:

جهادگرانی که در سنگر تولید به فیض شهادت رسیدند

روز 19 مرداد سال 66 یادآور دلاورمردی کارکنان خدوم شرکت نفت و گاز گچساران است که همچون برادران رزمنده در خط مقدم جبهه از ذخائر عظیم نفت و گاز این منطقه دفاع کرده و جان خود را نثار دفاع از سرمایه های این مرز و بوم کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،ساسان حبیبی‌نژاد رئیس روابط عمومی نفت وگاز گچساران در خصوص حمله به تاسیسات نفتی این شهرستان در دوران دفاع مقدس،گفت : نوزده مرداد ماه سال ۱۳۶۶ سالروز بمباران تاسیسات نفتی گچساران توسط هواپیماهای دشمن بعثی است؛ در این روز تاسیسات نفتی واحدهای بهره‌برداری شماره ۲ گچساران و بی‌ بی‌ حکیمه ۱ مورد حمله هواپیماهای متجاوز عراقی گرفت و منجر به به شهادت رسیدن ۷ نفر از همکاران خدوم صنعت نفت گچساران شاغل در این تاسیسات شد.

وی افزود: پنج نفر از بهترین نیروهای خط تولید نفت این شرکت "فریدون کاظمی"،" محمد تیموری"، "سیدحسین بالدار"،نادعلی زراعتی"و"محمد مرادولی"در تاسیسات نفتی منطقه"دشت بلوط" به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

حبیبی نژاد اظهارکرد: دو نفردیگر از نیروهای خدوم و کارآمد شرکت نیز همزمان در هنگام کار در تاسیسات نفتی"بی بی حکیمه" به نام های شهید"طاهر کرمی آرخلو" و"علمدار امینی"در اثر حادثه بمباران منطقه به دیار حق شتافتند.

 

رئیس روابط عمومی نفت وگاز گچساران تصریح کرد : روز 19 مرداد سال 66 یادآور دلاورمردی کارکنان خدوم شرکت نفت و گاز گچساران است که همچون برادران رزمنده در خط مقدم جبهه از ذخائر عظیم نفت و گاز این منطقه دفاع کرده و جان خود را نثار دفاع از سرمایه های این مرز و بوم کردند.

 

حبیبی‌ نژاد افزود: تاسیسات حوزه نفتی بهره‌برداری ۲ و ۳ گچساران، بی‌بی‌حکیمه ۱ و ۲، پازنان ۲ و گوره A , B, C و چند راهه گناوه و در طی سال های ۶۴ تا ۶۵ جمعا ۵۶ بار مورد حمله و بمباران هواپیماهای بعثی عراقی قرار گرفته است .

 

رئیس روابط عمومی نفت وگاز گچساران گفت: خاطره هفت شهید بمباران تاسیسات نفتی گچساران هیچگاه از یاد کارکنان این شرکت بیرون نخواهد رفت و رشادت های کارکنان مناطق نفتخیز جنوب خصوصا گچساران به عنوان برگ زرینی در تاریخ این کشور ماندگاراست.

 

وی اظهارکرد: تقدیم ۳۰ شهید از کارکنان خدوم و زحمت‌کش خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۸ سال دفاع مقدس از افتخارات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران می‌باشد.

 

حبیبی نژاد تاکید کرد: امیدواریم با سعی و تلاش همکاران عزیزمان در حوزه نفتی گچساران با ادامه دادن راه این شهدای والامقام، زیر خیمه ولایت در سال همدلی و همزبانی، روز به روز شاهد شکوفایی این صنعت و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و توسعه شهرستان گچساران باشیم.

آفتاب جنوب

انتهای پیام/م/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.