گروه: اخبار استان خبر: 65285 / تاریخ انتشار : 1395/5/14 ساعت : 09:04

توصیه دانشجوی شهید کهگیلویه وبویراحمدی به مسئولان دولتی/ حرف دل شهید امرالله پژوه به دانشجویان

دانشجوی شهید امرالله پژوه از دانشجویان شهید استان کهگیلویه وبویراحمد در وصیت نامه خود توصیه هایی را به مسئولان نظام و دانشجویان کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،دانشجوی شهید امرالله پژوه در وصیت نامه خود توصیه ها و مطالب مهمی را نسبت به دانشجویان ومسئولان نظام جمهوری اسلامی بیان داشت.

 

 زندگینامه دانشجوی شهید امرالله پژوه

 

پژوه پژوهشگری دانش پژوه بود مؤمنی زیباجمال و خوش سیرت ، انسانی با بصیرت جوانمردی باغیرت و رزمنده ای با همت بود . پس از کسب علم و فضایل اخلاقی و طی طریق قصد دیدار معشوق کرد .

 

پژوه متواضع مؤمن و متقی مخلص بود سنگر علمش مدرسه و سنگر تقوایش مسجد و در ادای فرایض دینی بسیار حریص بود و در فراگیری مسائل علمی بسیار با ذکاوت و تیزهوش بود و همیشه در میان همکلاسان جلوه خاصی داشت آنگونه که برای همگان دوست داشتنی بود ، کوشنده و فعال و زحمتکش و با پشتکار بود نه سهل انگار و راحت طلب .

 

---

پژوه شرایط لازم را دارا بود و راهی آن دیار شد تا چه کند ؟ به کجا برود ؟ چگونه برود. پژوه همانگونه که در کلاسهای درس شاگرد ممتازی بود در دانشگاه عشق و ایثار دانشجوی نمونه گردید . پژوه اگرچه ظاهراً یک انسان بود اما هرکدام از فضایل او یک بعد انسان را کامل می کند که می توان او را مبلغی برای فضایل انسانی و اسلامی دانست و هر وقت او را سرگرم عبادت می دیدی آنگونه خالص بود که انسان تصور می کرد که در عالم دیگری است .

 

پژوه هم عقیده ای برای حزب اللهیون ، انیس و همدردی برای برادران و غمخواری برای پدر و مادر و مددکاری برای آشنایان و بستگان بود و همیشه به خدا متوسل بود . شهید پژوه در سال 1343 دیده به جهان گشود و در سال 1353 راهی مدرسه شد .

 

دوردان ابتدایی را در دبستان شهید مصطفی خمینی شامبراکان گذراند و در سال 1358 وارد مرحله راهنمایی گردید و دوره راهنمایی را با موفقیت در مدرسه شهید مطهری دهدشت به اتمام رساند و سپس دوران دبیرستان را در دبیرستان شهید بهشتی دهدشت به پایان برد .

 

شهید در تمام دوران تحصیلی یکی از بهترین دانش آموزان آن مدارس بود . شهید از فضائل اخلاقی یکی از شاگردان ممتاز بود رفتار و اخلاق او در کلاس مورد اعجاب معلمین و محصلین بود .

 

در کلاس درس متعمق و در بیرون از کلاس متواضع بود  اهل ریا و فخرفروشی نبود  با ادب مطلبی را می پرسید و با اخلاص حقیقت را می پذیرفت .

 

از خصوصیات علمی و رفتار او در مکان تعلیم و تربیت (مدرسه) آن بود که در کان مقدس علم و ایمان احترام معلم و همکلاسان را رعایت می کرد و در فراگیری مطالب علمی و مذهبی بسیار کوشا و فعال بود  در یادگیری مطالب ننگ و عار نداشت هرچیز را می خواست می پرسید . زودباور نبود کنجکاو و ژرف اندیش و پژوهشگر بود .

 

مطالعاتی منظم داشت ، برای قوی کردن مبانی ایدئولوژی اسلامی کتابهای استادمطهری را برای کسب فضائل و حسنات اخلاقی و آثار شهید دستغیب را و همچنین برای آشنایی با تشکیلات اسلام کتابهای شهید بهشتی را و خلاصه کتابهای نویسندگان برجسته را مطالعه می کرد ودر کلاس درس از جمله شاگردان ممتاز بود و به یادگیری مسائل علمی و مذهبی بسیار حریص بود . موفقیت او در دانشگاه در رشته الهیات مصداقی بر این نوشته می باشد.

 

‏وصیت نامه دانشجوی  شهید امرالله پژوه

اللهم الرزقنى توفیق شهادت فى سبیلته
با درود بیکران بر حضرت مهدى (عج) و با سلام و درود فراوان بر ابراهیم زمان و این پرچمدار راستین اسلام حضرت امام امت و با درود فراوان بر تمامى انقلابیون و مسلمانانی که در گوشه و کنار دنیا و عالم بر علیه کفر و استکبار جهانى برخاسته اند و با سلام و درود بر امت ایثار گرمان على الخصوص خانواده هاى معظم شهدا و مفقودین و معلولین و اسرا که با صبر عظیم خود همچون کوهى استوار در برابر تمامى خطوط غیر خدایى و تمامى سیاست هاى الهادى دنیا مقاومت مى کنند.

 

وصیت نامه ناقابل خود را تقدیم شما امت ایثارگر و غیور و قهرمان عشایر کهگیلویه و ایران مى کنم ابتدا باید میثاق خود را با خداى خویش ببندیم و بگوئیم که خدایا به یکتایى خودت سوگند که من آگاهانه این راه را انتخاب کردم و قدم به صراط مستقیم تو گذاشتم تا شاید رسالتى که بر دوشم بود حمل کرده و به منزل رسانده باشم به جبهه رفتم تا بتوانم همگام با دیگر همرزمان عزیز سنگر نشین بتوانم خدمتى در راه خدا و اسلام بکنم ، رفتم تا به دنیاى استکبارى شرق و غرب بفهمانم که تا زمانیکه قطرات خون پاک جوانان این مرز و بوم در حال جوش و خروش است هیچگونه تجاوزگر و غارتگر و استضعافگرى نمى تواند چشم ولع و طمع به این میهن عزیز اسلامى بیندازد .

 

به جبهه رفتم تا آن شعارى که شب و روز در خیابان و کوچه مى دادم و آن میثاقى را که با رهبر عزیز بستم عملى سازم و آن شهادتینى که اوقات نماز در مساجد و غیره بر زبان جارى مى نمودم به مرحله عمل برسانم .

 

آرى با توفیق از یگانه منجى عالم بشریت و انسانیت گام به این سبیل گذاشتم و امیدوار بودم که از حول و قوه لایزال و بى روال الهى به آرزوى نهائى خود که همانا شهادت فى سبیل الله بود برسم تا چند صباحى که در این سراى فانى زیست کردم مفید و سودمند براى سراى باقى و روز آخرتم باشد .

 

اما نکته اى که باید به آن اشاره کنم این است که چرا تا به حال من به جبهه نرفته بودم و چرا تا به حال همگام با دیکر رزمندگان اسلام بسوى قلب دشمن نمى شتافتم حقیقت این است که من دوست داشتم که علم و دانش خدایى را در این دنیا بیشتر فرا بگیرم تا هر چه بیشتر به حقیقت و صاحب و خالق آن همه اسرار نهفته در این دنیا آشنا شوم و پى ببرم و آن وقت بتوانم با دنیایى از علم و فضیلت و حقیقت به مهمانى خدایم بروم زیرا در دانشگاه شرکت کردم و به لطف و عنایت خداوند و با تلاش بى وقعه خود قبول شدم و لکن نتوانستم صبر کنم تا دانشگاه باز بشود و به تحصیل علم خدایى مشغول شوم و این شوق و عشق من به روح الله و جذبه و کشش لقاءالله بود که من را اینچنین تشویق نمود تا به قلب سنگر بشتابیم.

 

امیدوارم که این مهمانى را خداوند از من بپذیرد ان شاءالله و اما پیامهاى کوتاهى براى اقشار مختلف جامعه عزیزم ، اولا امت عزیز اگر چه من قابلیت پیام و نصیحت به شما را ندارم اما بر اساس وظیفه و رسالتم باید همگى شما را به قرآن سوگند دهم که حضرت امام عزیز و بزرگوارمان متابعت و پیروى نمائید و به سخنان گهربار و تاریخى ایشان در رابطه با تمامى مسائل جهانى گوش فرا دهید و در تمامى لحظات زندگى سمع به فرمان او باشید .

 

ثانیا وحدت و اتحاد و اتفاق و انسجام خود را حفظ کنید زیرا که تفرقه و افتراق اتحاد شما را از بین مى برد و شما را به لب پرتگاه سقوط مى کشاند  نمازهاى جمع و جماعات را هر چه باشکوهتر برگزار نمائید زیرا که این نمازها باعث تقویت قلوب مسلمین و باعث ترس و وحشت و اضطراب قلوب دشمنان مسلمین مى شود

 

پس اى امت عزیز اتحاد خود را محافظت کنید زیرا که این متابعتهاى شما را امام و حضور همیشه در صحنه شما مشت محکمى بر دهان تمامى یاوه گویان زمین و زمان مى باشد .

 

ثالثا امت عزیز از روحانیت حقیقى وارسته و متعهد این پرچمداران راستین اسلام در هر زمان پشتیبانى کنید زیرا که کشور بدون روحانى مانند جامعه اى بدون طبیب است .

 

لذا شما باید وحدت خود را با قشر روحانى هر چه بیشتر مستحکمتر کنید و قدر و ارزش براى نیروهاى مسلح از قبیل سپاهى ، ارتشى و بسیجى قائل شوید زیرا که به حق اینانند که در دنیا مى درخشند و افتخار براى شما مى آفرینند و حقانیت ملتمان را به حاکمان جور جهانى به اثبات مى رسانند و سعى کنید فریب دسیسه ها و ترفندها و بوق کرناهاى تبلیغاتى سراسر (؟؟؟) دنیاى شرق و غرب را نخورید و رابعا حدیثى کوتاه با برادران کشاورز و دامدار و کارگر که در حقیقت قشر فعال و زحمتکش براى این مملکت عزیز اسلامیمان مى باشند .

 

کشاورزان عزیز امیدوارم که به تلاش و کوشش زیاد خود جهت رساندن کشورمان به خودکفائى اقتصادى و براى قطع وابستگى به قدرتهاى جهانى ادامه بدهید زیرا که عزیزان کشاورز هر دانه غلات و یا حبوباتى که شما در قلب زمین مى کارید نقش بمبى را که در کیوخ ظلم و استعمار منفجر مى شود و سردمداران قدرت استعمارى را به خاک و خون مى کشاند را دارد و شما اى برادران دامدار به تلاش بى وقفه و پر رنج و زحمت خودتان ادامه بدهید تا ان شاءالله تبارک و تعالى بتوانید در آینده اى نه چندان دور چرخهاى سریع  السیرانقلابمان را به سرحد خودکفائى رسانیده تا سرافراز از این آزمایش که شما در جریان آن هستید بیرون بیائید و من از خداى متعال توفیق موفقیت روزافزون شما را در تمامى لحظات زندگیتان استدعا مى نمایم

 

 سخنى کوتاه با کارگران خادم به این وطن اسلامیمان ، برادران کارگر امیدوارم که نقش اصلى و حقیقى خود را در جهت سوق این انقلاب جهت رسیدن به اهداف مقدسه خود درک کرده باشید و بر مبناى این ادراک بتوانید روزبروز فعالیت خود را افزایش داده تا اینکه بتوانید در عمران و پیشرفت صنعت و تفکیک جامعه و بطور خلاصه در جهت بى نیازى مملکتمان گامى مهم برداشته و به وظیفه الهى  خود جامه عمل بپوشانید

 

و خامسا چند جمله با برادران همسنگر دانشجو که با فراگیرى علم و دانش خدائى در سنگرهاى اقدس دانشگاهها مى روند تا آینده این انقلاب را صاحب و حامل باشند امیدوارم که برادران  با ترک شما در این دنیا دردانشگاه امام حسین (ع) پذیرفته شوم و بتوانم در روز قیامت رو سفید و سرافراز باشم اگرچه من هم یارى از یاران شما بودم ولى دیگر نتوانستم با شما و همگام با شما در سنگرهاى مقدس دانشگاه حرکت بکنم و لکن شما را به خداى بزرگ مى سپارم و تو اى دانشجوى عزیز تو را به قطرات خون اطهر و مقدس جوانان این ملت سوگندتان مى دهم که پا روى خون ماها در حال و آینده نگذارید و در جهت خدا و براى رضاى خدا و براى وصول به خدا حرکت کنید و یک لحظه فریب سیاستهاى پر از فتنه و فساد شرق و غرب را نخورید.

 

و بتوانید با عزمى راسخ و با ایمان و تقواى کامل جهت ریشه کن کردن فرهنگ پوسیده و ننگین غرب و استقرار و استمرار فرهنگ اصیل و مردمى و اسلامى بجاى آنها فعالیت خود را ادامه دهید و امیدى کارساز براى آینده این مملکت باشید و در این وصیت نامه سلام خود را به همه ، مادر ، خواهران و برادرانم میرسانم.

 

 پدر و مادرم از اینکه نتوانستم فرزندى سودمند و مفید براى شما باشم مرا به بزرگوارى خودتان ببخشید زیرا که پدر و مادر بزرگوارم میدانم که براى فراهم نمودن وسایل زندگى من رنج و زحمت زیادى را کشیدید و توقع و انتظارى ازمن در آینده داشتید ولى از اینکه نتوانستم انتظار شما را برآورد کنم مرا ببخش و تو اى مادر مهربانم که شبها را با بیدارى در کنار گهواره ام به صبح رسانیدى و رنج و زحمت و مشقت زیادى را متحمل شدى تا مرا بزرگ نمودى و انتظار داشتى که در آینده فرزندى مفید براى تو باشم ولى از اینکه با شما حق زحمت نکردم و شما را ترک نمودم مرا ببخشید و پدر و مادرم اگر من جوانى ناکام بودم ولى شهادت در راه خدا ازدواج من است و این را هم بدانید که فرزندان امانتى بیش نزد پدر و مادران نیستند و از اینکه امانت را به نحو احسن و اکمل تحویل دادید سربلند و خرسند باشید

 

بنابر این از نبودن من در بین خودتان هیچ کمبودى احساس نکنید و شما بر اساس ایمانتان به خدا و روز معاد مرا در هر لحظه در کنار خودتان احساس مى کنید زیرا که من زخود نیامدم اینجا که زخود باز روم آنکه آورد مرا باز برد تا وطنم . شما اى برادران عزیز امیدوارم که شهادت من افتخارى براى شما هم در دنیا و هم در آخرت باشد و شما بتوانید همچون برادران شهدا راه من را ادامه دهید و نگذارید سلاح ار دست افتاده ام را دشمن اسلام بردارد و با مسلمین بجنگد و سلاحم را بردارید و با دشمنان زبون اسلام بجنگید و راهم را ادامه دهید تا کوردلان زمین و زمان بدانند که تا زمانیکه برادرم سلاح از دست افتاده برادرش را برمى دارد و مى جنگد اسلام همیشه سرافراز و پیروز است و در میدانهاى رزم مى باشد .

 

خواهران محترمه امیدوارم که از شهادتم افتخار کنید  وهیچگونه غم و ناراحتى و اندوهى به دل راه ندهید و حجاب اسلامى بطور احسن مراعات نمائید و همچون زینب که در کربلا بر روى جنازه برادرش امام حسین (ع) مى گفت : اى خدا این قربانى را از ما بپذیر شما هم باید از خدایتان بخواهید که این قربانى یعنى شهادت مرا از شما بپذیرد و خواهران عزیز شما باید در زندگیتان روش حضرت زینب (س) و فاطمه زهرا (ع) را سرمشق زندگى خودتان قرار دهید و فرزندانتان را تربیت اسلامى بدهید تا ان شاءالله امیدى آینده براى اسلام و ایران باشند

 

و در پایان پیامى براى مسئولان جمهورى اسلامى ایران دارم و آن این است که مسئولان محترم توجه کنید افراد مومن و متعهد و متقى و خداشناس که در حقیقت خیر خواه این ملت هستند در راس همه امور قرار دهند تا خدمتى شایان الذکر به این مملکت اسلامى بنمایند تا هم خون شهیدان را پایمال نکنند و هم باعث خرسندى ملت از حکومت اسلامى و حرکت آنان در داخل و خارج بشود و از این لحاظ امت همیشه پشتیبان واقعى حکومت ولایت در هر برهه از زمان مى باشند و در پایان ، خدایا من قدم در راه تو گذاشتم تا مرا نه تنها یکبار بلکه مرا هزار بار پروانه وار گرد شمع ولایت بسوزان . آمین یا رب العالمین و در پایان براى تمامى کسانى که در تشییع جنازه من قدم رنجه فرمودند از حول و قوه لایزال الهى آرزوى توفیق و موفقیت و تندرستى و کامیابى روزافزون شما را آرزو و استدعا مى نمایم .
والسلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

 

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.