گروه: اخبار استان خبر: 64359 / تاریخ انتشار : 1395/4/26 ساعت : 09:57
دوران پسا برجام؛

خبرگزاری فرانسه: آمریکا نگذاشت چیزی از برجام عاید ایران شود

روحانی امیدوار بود پس از توافق اتمی سالانه بین 30 تا 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد ایران شود. با این حال، لغو تحریم‌های بین‌المللی تاکنون بی‌نتیجه مانده است، به طوری که تحولی در وضعیت رکودزده بنگاه‌های اقتصادی اعم از کوچک و متوسط و بزرگ روی نداده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، خبرگزاری فرانسه نوشت: یک سال پیش در چنین روزهایی شش دولت غربی و ایران بر سر فعالیت‌های اتمی این کشور به توافق رسیدند. شور و شوقی که یک سال پیش در نتیجه این توافق در ایران به وجود آمد اکنون جای خود را به تردید داده است.

 


پس از توافق اتمی هیئت‌های مختلف اقتصادی به این کشور سفر کردند، اما، حاصل این سفرها و رفت و آمدها در اقتصاد ایران بسیار ناچیز بوده است.خبرگزاری فرانسه نوشت: به موجب تحریم‌های آمریکا هر گونه معامله به دلار با دولت ایران همچنان ممنوع است و بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی نمی‌توانند با آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی همکاری کنند که از سوی دولت آمریکا به پشتیبانی از تروریسم و نقض حقوق بشر متهم هستند.

 

 

به همین علت غالب نمایندگی‌های شرکت‌های اروپایی اعلام می‌کنند که معامله با شرکت‌های ایرانی همچنان مشکل و پیچیده است.

 

همین منابع می‌افزایند استمرار این مشکلات دربرگیرنده خطر بازگشت به وضعیت پیش از توافق اتمی است.

در ادامه این گزارش آمده است: روحانی امیدوار بود پس از توافق اتمی سالانه بین 30 تا 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد ایران شود. با این حال، لغو تحریم‌های بین‌المللی تاکنون بی‌نتیجه مانده است، به طوری که تحولی در وضعیت رکودزده بنگاه‌های اقتصادی اعم از کوچک و متوسط و بزرگ روی نداده است.
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.