گروه: اخبار استان خبر: 64281 / تاریخ انتشار : 1395/4/26 ساعت : 08:43
اشتغال با حمایت بسیج سازندگی؛

کام شیرین زنبور دار موفق بهمئی با طرح اقتصاد مقاومتی/ درآمد 8 میلیون تومانی با عسل + تصاویر

زنبور دار موفق بهمئی گفت:قبل از راه اندازی زنبورداری بیکار بودم که با حمایت بسیج سازندگی شاغل شدم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛ در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری درترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل مدتی است که این پایگاه خبری مصاحبه با مجریان طرح های زود بازده اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.

 

درادامه این گزارش ها این بار سراغ یکی از تولید کنندگان عسل طبیعی رفتیم که توانست با حداقل سرمایه گذاری در این زمینه به سود مناسبی دست یابد.

 

مصاحبه خبرنگار ما در ادامه این گزارش می آید شاید جوانان جویای کار بتوانند با الگوگیری از این طرح ها برای خود شغل مناسبی دست و پا کنند.

متن مصاحبه:

با سلام ، لطفا خودتان را معرفی کنید:مهرعلی داستان هستم،ساکن ممبی.

 

در چه عرصه ای از اقتصاد مقاومتی فعالیت می کنید؟مدتی است که به پرورش زنبور عسل و تولید عسل طبیعی مشغولم.

 

شغل قبلی شما چه بود ؟ قبلا دامدار بودیم اما خشکسالی و شرایط سخت نگهداری دام در منطقه باعث شد دست از این کار بکشیم.

 

چگونه به این عرصه هدایت شدید؟چند نفر از آشنایان که در عرصه پرورش زنبور عسل فعالیت داشتند،مرا به خرید و  سرمایه گذاری در این زمینه راهنمایی کردند اما چون سرمایه اولیه نداشتم نمی توانستم این کار را شروع کنم.

 

خب،سرمایه اولیه را از کجا تامین کردی؟چند تا از بچه ها گفتند بسیج از طرح هایی که در منطقه توجیه اقتصادی داشته باشه،حمایت می کنند.من هم مراجعه کردم که بسیج سازندگی بهمئی از طرح بنده حمایت کرد و 10میلیون تومان تسهیلات بانکی به من پرداخت کرد که با این مبلغ توانستم یک واحد زنبور داری راه اندازی کنم.

 

آیا طرح از لحاظ اقتصادی به صرفه است؟بله،بنده سالانه به طور میانگین 300کیلوگرم عسل برداشت می کنم که با کسر هزینه ها نزدیک به 8میلیون تومان سود خالص کسب می کنم و با توجه به اینکه قبل از اینکار بیکار بودم، به این میزان سود شاکرم.

 

طرح شما چه میزان اشتغالزایی ایجاد کرد؟در طرح بنده 3 نفر به صورت مستقیم و 8نفر به صورت غیر مستقیم شاغل هستند که شاغلین مستقیم به مهارتهای لازم برای پرورش زنبور و تولید عسل آشنایی لازم دارند.

 

بازار فروش محصولات شما کجاست و آیا در این زمینه مشکلی ندارید؟با توجه به اینکه عسل تولیدی از کیفیت مطلوبی برخوردار است،محصولات ما به سرعت در شهرستان به فروش می رسد و از بابت فروش مشکلی نداریم.

 

به جوانان جویای کار چه توصیه ای دارید؟توصیه بنده به جوانان بیکاراین است که نباید منتظر مشاغل دولتی بنشینند و اگر به سمت طرح های اقتصاد مقاومتی بروند و با برنامه ریزی و علاقه کار کنند،می توانند برای خود و حتی دیگران اشتغال ایجاد کنند.

 

سخن آخر؟در پایان از همکاری بسیج سازندگی شهرستان بهمئی که مرا در راه اندازی این طرح زود بازده یاری کردند،تقدیر و تشکر می کنم.

 

به گزارش خبرنگار آوای ماغر این طرح یکی از طرح های موفق اقتصاد مقاومتی در شهرستان بهمئی بود که مسئولان شهرستان از آن بازدید کردند.

 

تصاویر ضمیمه:

 

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/200

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.