گروه: اخبار استان خبر: 63828 / تاریخ انتشار : 1395/4/16 ساعت : 13:14

روز عید فطر شباهت بسیاری به روز رستاخیز دارد

روحانی مستقر شهر باشت با اشاره به اینکه عید فطر روزی است که روزه‌داران پاداش یک ماه عبادت و کوشش خود را دریافت می‌کنند و عیدی می‌گیرند، گفت: روز عید فطر شباهت بسیاری به روز رستاخیز دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت‌الاسلام سیدنظیر تقی‌پور، یکی از روحانیون مستقر شهر باشت گفت: پاداش روزه‌داران بخشش گناهان و خشنودی حضرت رحمان است پس باید به هوش باشیم که بعد از پایان این ماه مبارک در کارنامه اعمال خود جز نیکی نیاریم و در زمین دل جز بذر خوبی نکاریم.

 

وی افزود: روز عید فطر شباهت بسیاری به روز رستاخیز دارد پس وقتی از خانه‌هایتان به سوی مکان نماز عید فطر می‌روید روزی را یاد کنید که به سوی پروردگارتان بیرون می‌آئید هنگامی که به نماز می‌ایستید به یاد روزی باشید که در پیشگاه پروردگارتان می ایستید.

 

این روحانی مستقر شهر باشت ادامه داد: وقتِ بازگشتن از نماز عید فطر به خانه‌هایتان به یاد روزی باشید که به خانه‌های خود در بهشت باز می‌گردید پس این روزی است که در آن نیکوکاران پاداش می‌یابند و گناهکاران زیان می بینند.

 

حجت‌الاسلام تقی‌پور یادآور شد: در روز عید فطر مسلمانان با پرداخت زکات فطره قبل از برگزاری نماز علاوه بر انجام وظیفه شرعی خویش باعث ریشه‌کنی فقر و رضایت خاطر برادران دینی و مسلمان خود می‌شوند.

 

 

منبع: پایگاه خبری باشت نیوز

انتهای پیام/ک308

فاضل کامران
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.