گروه: اخبار استان خبر: 62612 / تاریخ انتشار : 1395/3/28 ساعت : 19:31

در ارتفاعات دنا چه میگذرد؟ افشاگری بی سابقه از فروش گوشت شکار در دنا

در این بین بنا به حساسیت بالایی که بر زیست کره دنا وجود دارد تعهد کاری و مراقبت از انفال عمومی با حساسیت بالا یکی از مهمترین شاخصه های متصور برای پرسنل مشاغل سخت مانند محیط زیست است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس انتخاب دنا به عنوان دهمین زیست کره ایران در دنیا در سال 92 از طرف سازمان جهانی یونسکو آغازی بر توجه و تمرکز بیش از پیش به منطقه حفاظت شده دنا بود تا این منطقه نیز به عنوان دهمین زیست کره کشور مورد توجه سازمانهای بین المللی و داخلی قرار بگیرد و به عنوان یکی از مهمترین مناطق زیست محیطی کشور مورد حفاظت و صیانت بیش از پیش قرار گیرد.

 

در این بین بنا به حساسیت بالایی که بر زیست کره دنا وجود دارد تعهد کاری و مراقبت از انفال عمومی با حساسیت بالا یکی از مهمترین شاخصه های متصور برای پرسنل مشاغل سخت مانند محیط زیست است ،مشاغلی که بنا به شرایط حاکم بر آن هر گونه احتمالی را میتوان برای خطرات پیرامون آن متصور بود.

 

طی سالیان متمادی ،دنا شاهد اتفاقات و حوادث تلخ و شیرینی در درون خود بوده که گاه و بیگاه رخ داده و بعضا آینده دنا را با تهدیداتی رو به رو کرده است.کشته شدن چند شکارچی که غلامحسین خالدی محیط بان آزاد شده از زندان نیز به بخشی از آن اشاره میکند و به زندان رفتن و آزادی محیط بانان دنا تنها بخشی از واقع سالیان گذشته پیرامون دنا بوده که هر یک به نوبه خود حدیث مفصلی است که باید مورد بررسی قرار گیرند.

 

اما مصاحبه ای که خبرگزاری مهر طی چند روز گذشته از غلامحسین خالدی و اسعد تقی زاده منتشر کرده است حاوی نکات مهمی بوده که به نظر می رسد لزوم توجه پیش از پیش دستگاه های نظارتی را بر ارتفاعات دنا نشان میدهد.

 

آنجا که خالدی محیط بانی که پنج سال از بهترین سالهای عمرش را برای حفاظت از محیط زیست در زندان سپری کرد در مصاحبه خود میگوید:(عامل اصلی درگیری شاید اصلاً برخی محیط‌بانان باشند که متأسفانه خیانت می‌کنند. من اسم این‌ها را شکارفروش می‌گذارم نه محیطبان. او از کم شدن جمعیت حیوانات تاسف می خورد و می گوید آنجایی که تحت حفاظت من بود، بر اساس آمار سال ۱۳۷۷، حدود ۱۴۰۰ حیوان داشت و الان کل روستای میمند ۶۰۰ حیوان دارد(اینجا بخوانید) پرده از اتفاقی ناگوار و تاسف برانگیز برمیدارد که حاوی نکاتی مهم است و لزوم دقت نظر بیش از پیش دستگاههای نظارتی و متولی را بر انفال عمومی نشان میدهد.

 

منبع: سفیر دنا

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.