گروه: اخبار استان خبر: 61309 / تاریخ انتشار : 1395/3/7 ساعت : 10:37

جاده ای که در لنده آماده کشتن مردم و مسافران است +تصاویر

شهرستان لنده از جمله شهرستان هایی کوهستانی در کهگیلویه و بویراحمد است که متاسفانه به دلیل عدم توجه مسئولان استانی راه و شهرسازی سالانه شاهد تصادفات زیادی در مسیرهای روستایی و شهری در این شهرستان هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، راه یکی از اصلی ترین شاخصه های برای توسعه هر شهرستانی است که شهرستان لنده متاسفانه در سنوات گذشته و هم اکنون هیچ گونه پیشرفتی به واسطه سهل اندیشی مسئولان استانی راه و شهرسازی به خود ندیده است.

جاده لنده به دهدشت بیش از 15سال است که رنگ روکش آسفالت را به خود ندیده است و همچون پارچه ای هزار وصله هرساله وصله می خورد و دوباره قصه تکراری همان آش و همان کاسه می شود.

در خصوص جاده های روستایی در سطح شهرستان لنده متاسفانه هنوز روستاهای هستند که از نعمت راه مناسب روستایی بی بهره اند و به همین واسطه سالانه شاهد سیل مهاجرت بی رویه روستائیان به شهرک های لنده هستم که همین نیز باعث بروز مشکلات زیادی برای ارائه خدمات به آنان شده است.

جاده لنده به کوه سیاه علی رغم اینکه در زمان شرکت نفت احداث شده است ولی در سال های گذشته کمتر توجهی به این مسیر پرتردد به واسطه قرار گرفتن در مسیر عشایر کوه سیاه و دلی مهرجان و دلی خیارکال گرفته بود که پس از چندین سال تلاش و پیگیری بیش از 12کیلومتر از مسیر روستای وحدت آباد تا مله آبگاوان آسفالت شد.

اما این جاده در مجاورت دره فصلی بزرگ در روستای وحدت آباد واقع شده است که به واسطه سیل مخرب امسال دیوار ضامن آن تخریب و جاده و مدرسه قدیمی در معرض بزرگترین خطر تخریب قرار دارند.

ارتفاع این دره به بیش از سه الی چهار متر می رسد که متاسفانه بخشی از این جاده را تخریب و این تخریب به واسطه تردد زیاد خودروهای سبک و سنگین درمعرض تخریب 100درصدی است.

به هرحال به واسطه کوهستانی بودن و عدم استاندارد جاده ها این شهرستان به جرأت می توان گفت که گوشه گوشه جاده های شهرستان لنده قربانگاهی است برای فرزندان و پدران و مادرانی که همه ساله داغدار می شوند و این نیز در سایه بی توجهی مسئولان بالادستی در خصوص عدم توجه اعتباری به این شهرستان است.

امیدارویم مسئولان اداره راه و شهرسازی شهرستان و استان تاقبل از بروز هرگونه حادثه ای تلخ که پیامدهای مخربی به همراه خواهد داشت اقدامی اساسی همراه با عمل داشته باشند.

روستای وحدت در فاصله 12کیلومتری لنده و در مسیر تردد بیش از10هزار عشایر شهرستان های بهبهان، رامهرمز، آغاجری، لیکک و سایر شهرستان های استان می باشد.

عکس: سعید آبیار ، خیراله خیراندیش

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.