گروه: اخبار استان خبر: 59604 / تاریخ انتشار : 1395/2/11 ساعت : 09:02

بدهی 70 میلیاردی بیمه ها به علوم پزشکی استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بدهی سازمان‌های بیمه‌گر به علوم پزشکی این استان به مرز ۷۰ میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رضا چمن  اظهار داشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور 7 تا 8 ماه در پرداخت مطالبات بخش بهداشت و درمان تأخیر دارند و ممکن است در میزان این بدهی بین 2 تا 3 ماه بین دانشگاه‌های مختلف کشور تفاوت وجود داشته باشد.

وی تأخیر در پرداخت مطالبات بیمارستان‌های کشور را به سبب تأخیر سازمان‌های بیمه‌گر در پرداخت بدهی خود به دانشگاه‌های علوم پزشکی دانست و افزود: در این مورد چاره‌اندیشی‌هایی نیز شده است، یکی از راه‌هایی که مدنظر قرار گرفته این است که بانک رفاه به عنوان بانک واسط مطالباتی که دانشگاه‌ها از تأمین اجتماعی دارند را پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه قراردادهایی منعقد و کارهایی نیز انجام شده است، بیان کرد: فرمت قرارداد به این نحو است که بانک رفاه 60 درصد مطالبات دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر را به صورت وام و با در نظر گرفتن شرایطی پرداخت می‌کند.

رئیس علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی این استان در حال حاضر حدود 70 میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات دارد.

وی بیان کرد: ساخت و سازهایی که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد انجام می‌دهد از محل اعتبارات ملی است و نمی‌توان از اعتبار این پروژه‌ها برای پرداخت حقوق پرسنل استفاده کرد چراکه میزان تخصیص این اعتبارات بستگی به میزان پیشرفت فیزیکی پروژه دارد./تسنیم

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.