گروه: اخبار بین الملل خبر: 59575 / تاریخ انتشار : 1395/2/10 ساعت : 21:00

ضربه 2 میلیارد دلاری به پیکر اپل

کارل آیکان، سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی امروز اعلام کرد که تمام سهام خود از کمپانی اپل را به فروش رسانده و برخی دیگر از سرمایه گذاران با تقلید از این حرکت وی، مجموع سهام اپل را تا 1.5 درصد دیگر کاهش دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، روز گذشته و بعد از انتشار گزارش مالی اپل از سه ماهه دوم سال مالی جاری بود که 6.3 درصد از سهام کمپانی ساکن کوپرتینو به فروش رسیدند و مجموعا 40 میلیارد دلار از ارزش آن کاستند.
 
آیکان گفته که با فروش سهام خود، سودی دو میلیارد دلاری به جیب زده اما به عقیده وی، اپل همچنان یک «کمپانی عالی» بوده و تیم کوک، مدیر عامل آن «عملکردی بسیار عالی» از خود به جای گذاشته است.
 
این سرمایه گذار سرشناس آمریکایی، کشور چین را بابت تصمیم خود مبنی بر فروش سهام اپل سرزنش نموده و می گوید که دولت چین این قدرت را دارد تا شرایط را برای اهالی کوپرتینو سخت کند. اگر به یاد داشته باشید، چندی پیش بود که دولت چین، اپل را مجبور کرد تا سرویس های iTunes Movies و iBooks را در این کشور متوقف کند.
 
بسیاری عقیده دارند که دستور مقامات چینی مبنی بر توقف سرویس های مذکور، ارتباطی مستقیم با لیست فیلم های iTunes Movie داشته که برخی از آنها دارای موضع سیاسی و محتویاتی علیه دولت هنگ کنگ بوده اند. آیکان در نهایت نیز افزوده در صورتی که شرایط با کشور چین «به ثبات برسد»، یکبار دیگر سهام اپل را خریداری خواهد کرد.

منبع: دیجیاتو

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.