گروه: اخبار استان خبر: 59359 / تاریخ انتشار : 1396/8/24 ساعت : 15:37

چشمه سرکُرته چرام به روایت تصویر

" سرکّرته" یکی از چشمه های پر آب و زیبای روستای تاریخی طسوج می باشد که در ورودی روستا واقع شده است و در طول فصول سال بخشی از آب موردنیاز کشاورزان و باغداران روستا را تامین می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، طسوج یکی از روستاهای شهرستان چرام است که در فاصله 67 کیلومتری شمال شرقی و در دامنه رشته کوههای زاگرس واقع شده است.

این روستا یکی از روستاهای نمونه گردشگری شهرستان چرام و استان کهگیلویه و بویراحمد است که با دارا بودن چندین اثر تاریخی و گردشگری زیبا مانند امارت هشت، بقعه امامزاده گلبهار، آبشار الوان، چشمه سرکرته،قلعه ها و خانه های تاریخی و کتیبه طسوج در سال های اخیر مورد توجه مردم، گردشگران و هیئت های کوهنوردی قرار گرفته است.

آب و هوای طسوج در پائیز و زمستان بسیار سرد و در بهار و تابستان خنک و مطبوع است. این روستا در یک دره و در دامنه رشته کوههای زاگرس واقع شده و وجود باغ های زیاد در روستا منظره زیبائی را به وجود آورده است.

" سرکُرته" یکی از چشمه های پر آب و زیبای این روستای تاریخی می باشد که در ورودی روستا واقع شده است و در طول فصول سال بخشی از آب موردنیاز کشاورزان و باغداران روستا را تامین می کند.

وجود این چشمه و آب فراوانی که از آن می جوشد باعث شده تا اهالی روستای طسوج در کنار کار کشاورزی و باغداری به پرورش ماهی قزل آلا و سردآبی روی بیاورند که با این کار علاوه بر استفاده بهینه از منابع آبی، موجب اشتغالزایی و کمک به اقتصاد خانواده شده نیز می شوند.

آب‌وهوای ملایم تابستانی همراه با مناظر بکر و زیبای طبیعی موجب شده که در تابستان جمعیت روستای طسوج و منطقه تفریحی"سرکرته" تا چند برابر افزایش یابد. تا اواسط و یا حتی اواخر تابستان هم اگر به طسوج بروید می‌بینید که بهار هنوز از این روستا رخت برنبسته، رودخانه‌ها همچنان جاری و پرآب است و طراوت و سرسبزی همچنان مهمان دشت‌ها و مراتع طسوج است.

اگر در چله تابستان هم قصد مسافرت به این روستا را دارید پیشنهاد می‌شود لباس گرم همراهتان باشد. 

گزارش و عکس:وحید گندمکار

انتهای پیام/چ/200


 

چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر
چشمه سرکرته چرام به روایت تصویر

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.