گروه: اخبار استان خبر: 59118 / تاریخ انتشار : 1395/2/4 ساعت : 14:50

جلوه زیبای بهار در بهشت گمشده ایران + تصویر

بویراحمد سرزمینی زیبا با آب و هوایی دلپذیر و محصور درکوههای مرتفع و سخت گذر است که در سلسله جبال زاگرس جنوبی واقع شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،شهرستان بویراحمد نگین سرسبز و زیبای زاگرس را شاید بتوان یگانه دیار طبیعت بکر و بهشت‌وار سرزمین زیبای ایران خواند که در میان رشته کوههای سر به فلک کشیده زاگرس چون صحنه‌ای بی‌بدیل از زیبایی‌های این سرزمین در فصل زیبای بهار به نظاره نشسته است.

 

بویراحمد سرزمینی زیبا با آب و هوای دلپذیر و محصور درکوههای مرتفع و صعب العبور است که بین 46 درجه و51 دقیقه تا 50 درجه و22 دقیقه عرض شمالی در سلسله جبال زاگرس جنوبی واقع شده است.

 

شهرستان بویراحمد یکی از شهرستان‌های بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که در سر رود شمالی استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

 

این شهرستان که یک سوم از استان را شامل می شود به لقب پایتخت طبیعت به مرکزیت یاسوج مشهور بوده که آب و هوایی سرد در زمستان و خنک در تابستان را برای گردشگران طبیعت به جای گذاشته است.

 

یکی جاذبه های منحصر به فرد طبیعت منطقه کوهستانی بویراحمد بودن کوهها و قله های سربه فلک کشیده دنا و روستاهای اقماری در دامنه این کوهها است که جلوه ای زیبا را برای هر رهگذری نمایان کرده است.

 

 طبیعت زیبای بهاری روستاهای گوشه، گنجه ای ،مادوان ،تنگه سریز،منطقه زیبای سرنجلکل و کریک در دامنه ها سلسلسه جوار زاگرس در روزهای اول بهار جلوه ای زیبا را به نمایش گذاشته که تصاویر زیرل گویای این زیبایی است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:بویرخبر
انتهای پیام/ر/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.