گروه: اخبار استان خبر: 58733 / تاریخ انتشار : 1395/1/28 ساعت : 10:27

موگرینی به همراه کمیسیونرهای اروپایی وارد تهران شد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی به همراه هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی متشکل ازهفت کمیسیونر اروپایی وارد تهران شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،کمیسیونرهای انرژی و آب و هوا،کمیسیونر تحقیقات،کمیسیونر محیط زیست،کمیسیونر شرکت ها و موسسات کارآفرینی،کمیسیونر امور انسانی،کمیسیونر آموزش وکمیسیونر حمل و نقل فریکا موگرینی را در این سفر بی سابقه همراهی می کنند.
نخستین ملاقات موگرینی در تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان خواهد بود و پس از آن قرار است با وی کنفرانس مطبوعاتی داشته باشد.
همچنین قرار است در سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران درباره گشایش دفتر دیپلماتیک دائمی این اتحادیه در تهران مذاکره شود.
بحران سوریه از دیگر محورهای رایزنی های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی با مقامات کشورمان می باشد.
دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ،علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از دیگر برنامه های موگرینی در ایران خواهد بود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانه ای که اسفند ماه سال گذشته منتشر کرد،موضوعات سیاسی و حقوق بشر،تجارت و سرمایه گذاری،انرژی شامل نفت و گاز، انرژیهای تجدید پذیر و بهبود کیفیت انرژی و سوخت، همکاریهای صلح آمیز هسته ای که مبنای طبیعی مشارکت و همکاری اتحادیه اروپا با ایران بر اساس برجام را از محورهای گفت وگوهای خود با مقامات کشورمان اعلام کرده بود.
وی در این بیانیه همچنین مهاجرت،مبارزه با مواد مخدر، آموزش،تحقیقات،علوم،حمل و نقل شامل ایمنی هوایی،محیط زیست،مسائل منطقه ای را از مباحثی عنوان کرد که نیاز است درباره آنها گفت و گو شود و تصریح کرده بود که این مباحث دائما در دستور کار اتحادیه اروپا و ایران قرار خواهد داشت./ایرنا

انتهای پیام/200

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.