گروه: اخبار استان خبر: 58011 / تاریخ انتشار : 1395/1/16 ساعت : 18:11
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد:

نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد همچنان بالا است / تدوین سند آمایش سرزمین استان تا پایان خرداد95

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمدگفت:نرخ بیکاری در استان همچنان بالا است و تلاش می‌کنیم این نرخ را کاهش دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسن نوروزی عصر امروز در جمع خبرنگاران به برنامه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد برای عملی و اجرایی کردن شعار سال 95اشاره کردو گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری، سال گذشته ستاد راهبردی و اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شد که در سال جاری این ستاد به صورت جدی‌تری فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد درون‌زا و برون‌گرا بودن را از جمله ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی دانست وافزود:با تکیه بر منابع زیرزمینی، ظرفیت و منابع استان می‌توانیم در خصوص درون‌زا بودن اقتصاد گام مهمی برداریم.

وی حمایت از تولید داخلی و تولید محصولاتی که قابلیت رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد را از خصوصیات برون‌گرایی بودن اقتصاد مقاومتی برشمرد و اضافه کرد: مردمی بودن و حضور مردم در عرصه‌های اقتصادی از دیگر خصوصیات اقتصاد مقاومتی است.

نوروزی تصریح کرد:اجرایی کردن سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را موجب توسعه پایدار در سطح کشور و استان دانست.

این مسئول کاهش وابستگی به نفت و استفاده از مالیات و بودجه عمومی دولت را در ارتقاء وضعیت اقتصادی راهگشا دانست و افزود: سال گذشته 185 میلیارد تومان منابع درآمدی استان وصول شد که عمده این درآمدها در بخش مالیات بوده است که نسبت به سال 93 که درآمد وصول شده استان 140 میلیارد تومان بوده رقم قابل قبولی است.

نوروزی تلاش برای بهبود فضای کسب و کار را از برنامه‌های استان در سال جاری دانست و تشریح کرد: نرخ بیکاری استان در سال 92، 16.1 درصد بود که این آمار در سال گذشته به 14 درصد کاهش یافت، ضمن اینکه نرخ بیکاری در استان همچنان بالا است و تلاش می‌کنیم این نرخ را کاهش دهیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اعتبارات عمرانی مصوب استان درسال 94 هزار میلیارد تومان است که این رقم نسبت به دو سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته که امیدواریم تمامی مبالغ مصوب به استان تخصیص داده شود.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات صندوق توسعه ملی در بخش‌های جهادکشاورزی، صنایع و معادن و گردشگری گفت: در سال‌های اخیر اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان رشد چشم‌گیری داشته است.

این مسئول تدوین سند آمایش سرزمین و شناخت تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان را از برنامه‌های استان در سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: سند آمایش سرزمین استان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان خردادماه سال جاری تهیه و تدوین می‌شود.

انتهای پیام/م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.