گروه: اخبار استان خبر: 57797 / تاریخ انتشار : 1395/1/13 ساعت : 10:24

تصاویری زیبا از مناطق گردشگری روستای سیاه شیر بهمئی

روستای سیاه شیر با داشتن مناظر زیبا و چشم نواز یکی از قدیمی ترین روستاهای گردشگری شهرستان بهمئی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛روستای سیاه شیر یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان بهمئی است که علاوه بر بقعه امامزاده سید عبدالصالح(ع) در آن، مناطق چهار اشکفتون،طوف تاگ،برد قِلُنگو،پل بردی و دیگر مناظر و چشم اندازهای طبیعی در فصل بهار مهمانان نوروزی را به سوی خود فرا می خواند.

 

این روستا در دهستان بهمئی گرمسیری جنوبی قرار دارد و یکی از قدیمی ترین روستاهای شهرستان بهمئی است که وجود بارگاه مقدس امامزاده سید عبدالصالح(ع) خود مصداقی بر قدمت چند صد ساله این روستاست.

 

براساس جدید ترین سرشماری مرکز آمار ایران ، جمعیت روستای سیاه شیر بیش از 120خانوار می باشد.

 

تصاویر زیر توسط عارف وحدانی ،خبرنگار افتخاری آوای ماغر از دو منطقه طوف تاگ و برد قلنگو از مناظر طبیعی روستای سیاه شیر ارسال شد.

 

تصاویر ضمیمه:

 

انتهای پیام/200

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
میثم
1395/5/7 - 15:50
با سلام و احترام نام یکی از طایفه ها و محله های روستای تاریخی سمغان نیز سیاه شیر است. من خود از این طایفه هستم. روستایی در قلعه سفید نورآباد نیز به این نام وجود دارد که این قرابت برایم جالب بود.
rateup 0
 ratedown 2
میثم
1396/7/14 - 12:37
من ساکن روستای تاریخی سمغان از توابع شهرستان کازرون می باشم. وجود روستای سمغان دهدشت، روستای سیاهشیر که اسم یکی از محله های روستای سمغان کازرون نیز به همین نام است و همچنین سیاه شیر قلعه سفید نورآباد ممسنی نشان دهنده ریشه های تاریخی یکسان این اماکن دارد.
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.