گروه: اخبار استان خبر: 57088 / تاریخ انتشار : 1394/12/27 ساعت : 12:22

هدیه نوروزی تهاجم فرهنگی به بانوان یاسوجی / سیل حجاب های شیشه ای و خواب مسئولان فرهنگی

اکنون ایام خرید نوروزی است و اگر دقایقی چند در بازار شهر یاسوج قدم بگذارید خواهید دید حضور مد در ویترین مغازه ها فصل جدیدی را آغاز کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مانتوهای کوتاه و بدون دکمه، بلوزهای بالای ناف، آستین های گیپوردار، حریر، زیورآلات ریز و درشت، نحوه ی آرایش ابروها، موها، لاک های رنگی، کاشت ناخن و هزاران تغییر دیگر که با نام مد ظاهر شده اند، این روزها سایه ی خود را بر سر مانتوها گسترانیده اند.

 

اکنون ایام خرید نوروزی است و اگر دقایقی چند هم در بازار یاسوج قدم بگذارید خواهید دید حضور مد در ویترین مغازه ها فصل جدیدی را آغاز کرده است.عده ای تنها شاهد و بیننده ی مانتو های قد و نیم قد شده اند و عده ای دیگر با هیجان خرید می کنند.

 

 

واقعیت این است که این نوع البسه و پوشش ها بیش از هر چیز هویت و شخصیت و کرامت انسان به ویژه زن را نشانه رفته و بی گمان ضربه ای جدی بر یک امر فطری که همان پوشش و عفت بشریت است زده ؛ گویا می خواهد از بین رفتن حجاب به شکلی دیگر بار دیگر به شیوه ای مدرن تر خودنمایی کند....

صحبت بر سر موضوع حجاب در اسلام نیست ... اصل و مهم این موضوع است که تمایل به پوشش و پوشاندن یک امر فطری است و این از فطرت بشر است که خود را از دیگران بپوشاند و برهنه در انظار وارد نشود اما خوب عده ای با ترفندهای مختلف در کمرنگ کردن و نهایتاً حذف و از بین بردن این امر فطری در تلاش هستند و برای این مهم برنامه ها و جاذبه هایی درست کرده و می کنند ... مهم این است که من و شما آگاه باشیم.

 

 

مد گرایی اقبالی که نصیب مانتو ها شده است

مد گرایی اقبالی است که این روزها نصیب مانتوها شده است؛ البته کماکان ساپورت ها نیز در این راه همراه و هم قدم با مانتوهای بدون دکمه و شیشه ای  هستند.

 

تا پیش از این از تور و حریر در مانتو ها اغلب به عنوان تزئینات و در یقه استفاده می شد اما اکنون طراحی بسیاری از مانتوهای بهاره و تابستانی به سمتی رفته است که تمام و یا بخش زیادی از آن را حریر یا تور می پوشاند.

 

هر چند که در پشت ویترین مغازه ها با زیر سارافونی بلند به نمایش گذاشته می شوند اما بسیاری از افراد این مانتوها را بدون زیر سارافونی به همراه ساپورت های چسبان می پوشند.

 

بی گمان تاکید و مطالبه ی دین مبین اسلام بر حفظ عفت و وقار در پوشش بهترین ضامن حفظ کرامت زن ایرانی است که متاسفانه در روزگار کنونی به آن توجه نمی شود.

 

تاکید دین بر " امر به معروف و نهی از منکر " به عنوان یکی از مهم ترین ارکان دینی که امروزه از آن کمتر یاد می شود و یا می توان گفت " از آن یاد نمی شود ".

 

عدم نظارت درست و صحیح بر پوشش بانوان ایرانی باعث شده تا برخی طراحان غرب زده تولیداتی داشته باشند که هیچ گونه تناسبی با فرهنگ ایرانی اسلامی نداشته باشند.

 

در حالی که پوشاک شهر مملو از تور و حریر است؛ عده ای از مسئولین را خواب زمستانی برده است.

 

 

سیل حجاب های شیشه ای و خواب مسئولین فرهنگی

 

در سالهای اخیر رشد بی رویه ی پوشش های نامتعارف و حجاب های فانتزی ، جولان لباس های ماهواره ای و برهنه در خیابان ها سبب شده تا حریم خانه و خانواده از بین برود و بسیاری از مشکلات عاطفی ظهور پیدا کند. سیل حجاب های شیشه ای تا جایی پیش رفته که موفق به شکستن بسیاری از پایه های زندگی خانواده ها شده است.

 

فاطمه کرمی مشاور خانواده در گفت و گو با ایل بانو در این رابطه اظهار کرد:  در سال های اخیر شاهد افزایش رشد اختلافات زن و شوهر هستیم و از طرفی آمارها حاکی از این است که طلاق در کهگیلویه وبویراحمد با رشد شدیدی مواجه  است، شاید بتوان گفت ورود لباس های نامتعارف به بازارها و استفاده ی این گونه لباس ها در کوچه و خیابان یکی از دلایل انحراف و عدم  پایبندی به اصول خانواده ها شده است.

 

کرمی تاکید کرد: باید زمینه و رشد این گونه لباس ها را قبل از ورود به بازار گرفت در غیر این صورت آنچه که عرضه شود حتما استفاده خواهد شد.

 

آستانه‌ تحمل فرهنگی کشور به حدی پایین آمده است که هر مدلی بتواند بازی تبلیغات را ببرد، در آن پذیرفته خواهد شد و تاسف‌بارتر اینکه عطش دانش آموزان و دانش آموختگان در پذیرش هر چیزی که اسمش را مد بگذارند بسیار بالاست.

 

از آنجا که این قشر بیشترین کاربران فضای مجازی و مخاطبان برنامه‌های ماهواره‌ای هستند، مدهای جدید را از طریق این دو رسانه دریافت می‌کنند. تبلیغات مدهای جدید هم از مدل «به مرگ می گیرند که به تب راضی شوند» پیروی می کند، یعنی تبلیغات بین یک مُدِ سقف و یک مُدِ کف صورت می‌پذیرد؛ مُدِ سقف در ماهواره‌ها و مُدِ کف در تبلیغات اینترنتی.

 

سوره نور کلید حل مشکلات حجاب و عفاف

 

فارغ از همه ی اما و اگرها وقتی به دین اسلام رجوع می کنیم خواهیم دید که پیش از همه دستور داده و راهنمایی کرده است.آیه ی 30 و 31 سوره ی نور فصل الخطاب و کلید گشایش تمامی مشکلاتی است که در حیطه ی حجاب و عفاف نمایان شده اند.

آیه ۳۰ سوره نور:

قُل لِّلْمُۆْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ

به مردان با ایمان بگو: «دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند، که این براى آنان پاکیزه‏تر است، زیرا خدا به آنچه مى‏کنند آگاه است.

آیه 31 سوره نور:

و قل لِّلْمُۆْمِنَاتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَیَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُیُوبِهِنَّ وَلَا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِی أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِینَ غَیْرِ أُوْلِی الْإِرْبَهِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یُخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِیعًا أَیُّهَا الْمُۆْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (۳۱)

و به زنان با ایمان بگو: «دیدگان خود را [از هر نامحرمى‏] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که [طبعاً] از آن پیداست. و باید روسرى خود را بر گردنِ خویش [فرو] اندازند، و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران شوهرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان [همکیش‏] خود یا کنیزانشان یا خدمتکاران مرد که [از زن‏] بى‏نیازند یا کودکانى که بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نکرده‏اند، آشکار نکنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین‏] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد. اى مۆمنان، همگى [از مرد و زن‏] به درگاه خدا توبه کنید، امید که رستگار شوید

انتهای پیام/م.غ/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.