گروه: اخبار استان خبر: 56463 / تاریخ انتشار : 1394/12/18 ساعت : 08:13

تصاویری از شهر لنده که تا کنون ندیده اید

شهرستان لنده یکی از شهرستان های دارای دواقلیم آب و هوای سرد و گرم در استان کهگیلویه وبویراحمد است که طبیعت زیبا و بکر آن هموراه میزبان مسافران نوروزی از سراسر ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، طبیعت زیبا و چشمه ساران فراوان و دائمی از جاذبه های بی نظیر شهرستان لنده در استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد است.

شهرستان لنده یکی از شهرستان های دارای دواقلیم آب و هوای سرد و گرم در استان کهگیلویه وبویراحمد است که طبیعت زیبا و بکر آن هموراه میزبان مسافران نوروزی از سراسر ایران اسلامی است.

 

 

وجود چشمه دائمی موگرمون که به بهشت گمشده جنوب ایران نیز معروف است از مهمترین و بی نظیر ترین جاذبه های گردشگری در بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده است که همه ساله مسافران زیادی را در فصول مختلف سال به واسطه چشم انداز طبیعی خود نوازش می کند و همواره به عنوان شلوغ ترین مکان در ایام تعطیلات عید نوروز است.

چشمه همیشه جوشان موگرمون در فاصله 14کیلومتری شهرلنده به سمت روستای وحدت می باشد که زیبایی های آن و وجود مزارع پرورش ماهی در مجاورت این چشمه همیشه جوشان و تنوع آب وهوایی متبوعش این چشمه را به عنوان چشم اندازی بی نظیر تبدیل کرده است.

 

 

وجود کوه های سیاه و سفید پوشیده از برف در این موقع از سال به خصوص فصل تابستان باعث زیبایی دوچندان این منطقه شده است.

 

 

وجود برف انبار های زیبا در نوک کوه سیاه باعث شده که عشایر در فصل تابستان با کمبود بی آبی مواجه نشوند و دام های خود را از دل همین آب انبار های سیراب می کنند.

از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان لنده وجود دشت های سرسبز با چشم اندازهایی رویایی در دشت آبلش، دش بن، دشت آرزگه، دشت تراب است که محیطی سرشار از زیبایی ها را برای همه میهمانان به ارمغان می آورد.

 

 

 

جنگل های پوشیده از درختان بلوط در روستاهای گرده کلات،دلی خیارکال، دلی مهرجان، دشت ناصری، گرداب علیا و سفلی، چلی، لاروب و بره مول نیز بر زیبایی های این شهرستان افزوده است.

 

 

جاذبه های گردشگری بکر و بی نظیر شهرستان لنده به واسطه آب و هوای گرمسیری اش این روز ها میزبانی خوب برای میهمانان و مسافران نوروزی است که از سراسر ایران اسلامی این شهرستان را برای گذراندن تعطیلات عیدنوروز خود انتخاب می کنند.

 

 

شهرستان لنده از دیرباز به واسطه شاخص ها و ملاک های تاریخی که داشت و دارد به عنوان دیار اولین ها معروف بوده و خواهد بود چرا که صدور اولین شناسنامه استان کهگیلویه وبویراحمد، اولین حسینه استان  و اولین مدرسه استان از شاخصه های بی نظیر این شهرستان است که هموراه از آن به عنوان دیار اولین ها یاد می کنند.

شهرستان لنده بیش از بیست و چهارهزار نفر جمعیت و دارای دو بخش مرکزی و موگرمون و در فاصله 208کیلومتری شهریاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 4 نظر
کارمند
1394/12/18 - 08:45
بی نهایت زیباست. خدایا شکرت بابت این همه نعمت.
rateup 3
 ratedown 5
محمد
1396/5/28 - 11:06
بسیار زیبا.
rateup 1
 ratedown 0
صالح
1397/1/18 - 19:00
سلام.لنده کانال خبری نداره؟یه کانال به روز
rateup 0
 ratedown 0
ایران
1399/3/20 - 08:20
تصاویر فوق مربوط به شهر لنده نیست.. از طبیعت زمستانی و بهاری شهرستان است
rateup 2
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.