گروه: جاذبه های استان خبر: 56315 / تاریخ انتشار : 1394/12/16 ساعت : 10:07

طبیعت زیبای تالاب برم الوان بهمئی+تصاویر

تالاب زبیای برم الوان در فاصله 36کیلومتری شهرستان لنده و در فاصله 40کیلومتری سرآسیاب یوسفی از توابع شهرستان بهمئی واقع شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آب این تالاب دائمی است و ارتفاع آن از سطح دریا 1100 متر می باشدکه مساحت این دریاچه 15 هکتار و حداقل عمق آب آن 12 متر و حداکثر 30 متر است.

 

 
ﺑﺮﻡ ﻫﺎﻱ ﮐﻮﭼﮏ ﻭ ﻓﺼﻠﻲ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺑﺮﻡ ﻋﻠﻲ ﺩﺍﺩ ، ﺩﺭﻩ ﺻﺤﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﻼﻳﻲ ، ﺑﺮﻡ ﻣﺪﺍﺏ ﺩﺭ ﺷﺮﻕ ﻳﺎﺳﻮﺝ ﺩﺭ ﺩﻫﺴﺘﺎﻥ ﮐﺎﮐﺎﻥ ، ﺑﺮﻡ ﮐﻮﻩ ﮔﻞ ﺳﻲ ﺳﺨﺖ ﻭ ﺑﺮﻡ ﺩﻟﻲ ﭘﻴﺮﻭﺯﮎ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺑﻮﻳﺮﺍﺣﻤﺪ ﻭ ﺑﺮﻡ ﮔﺮﺍﺏ ﺩﻳﺸﻤﻮﮎ ، ﺑﺮﻡ ﮐﻬﮑﺰﮎ ، ﺑﺮﻡ ﺷﺮﺍﺑﮕﺮﻭﻩ ﺩﺭ ﺳﺮﻓﺎﺭﻳﺎﺏ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﮐﻬﮕﻴﻠﻮﻳﻪ ﻭ ﺑﺮﻡ ﺧﻮﻧﻲ ﺷﺎﻩ ﺑﻬﺮﺍﻡ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﮔﭽﺴﺎﺭﺍﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﺎً ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ۱۶۰ ﭼﺸﻤﻪ ﻭ ۱۶ ﻗﻨﺎﺕ ﻭ ﺗﻌﺪﺍﺩﻱ ﭼﺎﻩ ﻋﻤﻴﻖ ﻭ ﻧﻴﻤﻪ ﻋﻤﻴﻖ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺁﺏ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻣﻲ ﮐﻨﻨﺪ.
 
 
مسیر رسیدن به تالاب برم الوان

مسیر به این صورت با ورود به شهر لیکک از مسیر پمپ بنزین قدیم حرکت میکنیم و به تنگه زیبای ماغر می رسیم که این تنگه خودش یک مکان توریستی خیلی جالب است که خالی از دیدن نیست. بعد از تنگه ماغر به دو راهی سرآسیاب و ممبی می رسیم که باید از سمت سرآسیاب حرکت کنیم تا به دو راهی سرآسیاب مامازینب برسیم و بعد وارد جاده ارتباطی بهمئی به لنده می شویم.

به روستای زیبای ماما زینب که رسیدم  راه را ادامه میدهیم که به سمت آب الوان و برم الوان برسیم.
دو رااهی آب الوان رو رد میکنیم به سمت روستای برم الوان ۱کیلو متر نرسیده به برم الوان حدود ۵۰۰ متر رو باید پیاده روی کنیم تا به این منطقه زیبا برسیم.

 
 
 
 

این تالاب زیبا محلی است برای حضور مرغابی ها و جوجه اردک ها و سایر پرندگان مهاجری که از سراسر ایران و کشورهای همسایه به این تالا زیبا پناه می آورند.

حضور تعداد زیادی جوجه اردک در این تالاب زیبایی های این تالاب را دوچندان کرده است به طوری که هر بیننده ای را وادار به سفر به این منطقه زیبا خواهد کرد.

تالاب زبیای برم الوان در فاصله 36کیلومتری شهرستان لنده و در فاصله 40کیلومتری سرآسیاب یوسفی از توابع شهرستان بهمئی واقع شده است.

 
 
 
انتهای پیام/ع
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
احسان یوسفی
1396/10/5 - 11:32
واقعا متاسفم واسه نویسنده این متن که اینقدر غلط ادرس میده جای رو بلد نیسیتی مجبورت نکردن از سرآسیاب 10کلومتر جاده ماشین ولی پیاده از برم الوان تا سرآسیاب فقط 3 کلومتر هست
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.